ملزومات اداری کمد زونکن مبلمان اداری طراحی داخلی 80x80 اطلاعاتی مفید پیرامون پارتیشن شیشه ای تک جداره
راهنمای خرید کمد اداری زونکن خور
مهر 18, 1397
صندلی اداری مدیریتی قیمت ارزان لاکچری تدارکات جهان آرا 80x80 اطلاعاتی مفید پیرامون پارتیشن شیشه ای تک جداره
نکاتی کاربردی در خرید صندلی مدیریتی
مهر 23, 1397

اطلاعاتی مفید پیرامون پارتیشن شیشه ای تک جداره

پارتیشن شیشه جداره اداره مبلمان تدارکات جهان آرا 1200x480 اطلاعاتی مفید پیرامون پارتیشن شیشه ای تک جداره
اطلاعاتی مفید پیرامون پارتیشن شیشه ای تک جداره
5 (100%) 1 vote[s]

 

 

پارتیشن های اداری از جمله مهمترین عناصر محیط های کاری هستند. هنگام طراحی فضای اداری، یکی از موضوعاتی که ذهن شما را مشغول خواهد کرد، انتخاب سبک و نوع پارتیشنی است که مناسب کسب و کار شما است. در واقع می خواهید مطمئن باشید که در آینده از گزینه انتخابی خود پشیمان نخواهید شد. انگیزه های متعددی باعث می شود تا شما پارتیش های شیشه ای را انتخاب کنید. پارتیشن شیشه ای تک جداره، جهت ارتقای سطح کیفی فضای اداری شما گزینه مناسبی محسوب می شود.

  1. چرا پارتیشن های شیشه ای گزینه مناسبی به حساب می آیند؟

هنگام انتخاب پارتیشن، باید نیازها و فاکتورهای خاصی را مد نظر قرار دهید. این نیازها بسته به نوع کسب و کار متفاوتند. مثلاً کار فروش به تعامل زیادی نیاز دارد لذا استفاده از پارتیشن شیشه ای از اولویت های اصلی این کسب و کار است. پارتیشن های شیشه ای معمولاً در فضاهای باز به کار برده می شوند. آنها غیر از جداسازی فضای کار، نور طبیعی را از خود عبور می دهند لذا حس خوبی را به کارمندان منتقل می کنند. نقش این پارتیشن ها در فضاهای مدرن انکارناپذیر است. به علاوه این پارتیشن ها نسبت به فضای باز سطح حریم خصوصی را افزایش می دهند. آنها فضاهایی مخصوص به هر کارمند را در اختیارشان قرار می دهند. علاوه بر این، باعث انتقال نور طبیعی به تمام محیط می گردد و نور به دورترین بخش فضا هدایت می شود. این یکی از مهم ترین ادله محبوبیت این نوع پارتیشن ها است.

  1. انواع پارتیشن شیشه ای

نوع پارتیشن‎ شیشه ای که در نهایت برمی گزینید، نوع نگاه و احساس شما را منتقل می کند. نوع شیشه ممکن است تأثیر بصری زیادی ایجاد کند.

یکی از فاکتورهایی که باعث تمایز و ایجاد انواع در پارتیشن های شیشه ای می گردد، برند تولید کننده آنها می باشد. انتخاب برند پارتیشن از مهم ترین تصمیمات است.

غیر از تمایزی که توسط برند ایجاد می شود، انواع مختلفی از پارتیشن های شیشه ای با ظاهرهای متفاوت در بازار موجود است که هر کدام جهت استفاده در فضایی خاص مانند دفاتر، بانک‎ها، بیمارستان‎ها، هتل‎ها، مراکز خرید و غیره ترجیح دارد. همچنین خود شیشه در انوع مختلفی مثل شیشه سخت، شیشه تیره و یا شیشه‎ چند لایه در رنگ های ساخته می‎شود. جداره پارتیشن می تواند از جنس آلومینیوم باشد.

پارتیشن شیشه ای تک جداره کمک به تعامل بیشتر می کند، در عین حال ارائه قسمت‎های تفکیک شده، فضاهای خصوصی‎تری برای مدیران و جلسات ایجاد می‎کنند، هرچند فضاها ارتباط چشمی با یکدیگر دارند اما حریم خصوصی آنها تا اندازه ای حفظ می‎شود.

  1. آیا پارتیشن شیشه ای حریم خصوصی را نقض می کند؟

پارتیشن های شیشه ای آکوستیک با درب‎های شیشه ای صوتی در سال های اخیر توسعه فراوانی داشته اند. در حال حاضر پارتیشن فریم لس تک جداره وجود دارد که در شرایط یکپارچگی آکوستیک قابل استفاده هستند. این مدل از آکوستیک نمایی شیشه ای است که حریم خصوصی زیادی همراه با ظاهری زیبا ارائه می دهد و نصب و راه اندازی راحتی دارد.

سیستم دیوار پارتیشن شیشه ای تک جداره اتاق هایی جدا از هم ایجاد می کند که نسبت به فضای باز فضای اختصاصی را در اختیار کارکنان قرار می دهد. این سیستم ماژول هایی دارد که جدای از نصب، حذف و انتقال آن هم آسان می باشد.

  1. جنس پروفیل ها و نکات فنی

پروفیل پارتیشن شیشه ای تک جداره از جنس آلومینیوم است و مقاومت بالایی ایجاد می کند. سطح پروفیل‎ها با آنودی سازی طبیعی جلوه داده یا با پودر پوشیده می شود و توسط نمودار رنگ RAL پرداخت می گردد. ماژول های ثابت نیز به همراه پروفیل های Slim  که کمی باریک تر از پروفایل های استاندارد می باشند، به کار برده می شوند و نتیجه آن زیبایی در سطح بالاست. پنل ها را می‎توان با مواد خاصی پر کرد. لبه پایین لایه شیشه ای آب بندی می شود تا از آلومینیوم جدا گردد. قاب های پروفیل های آلومینیومی قابلیت جداسازی و طراحی مجدد را دارند، به عبارتی می توان فضا را گسترش داد.

درهای کشویی و لولایی مخصوص این پارتیشن ها تولید شده است. دستگیره های محکم مخصوص نیز وجود دارد.

  1. هزینه های اجرا

یکسری از هزینه ها هنگام نصب هر نوع پارتیشن اداری لازم است. چون نیاز به تغییراتی وجود دارد. این تغییرات به روشنایی، سیستم برق رسانی، تهویه مطبوع و غیره … مربوط می باشد که هزینه هایی را در بردارد. بنابراین، لازم است با پیمانکار بازسازی اداری و طراح فضا مشورت کنید. به هر حال، هزینه پارتیشنهای شیشه ای تک جداره بسیار  به صرفه است و شما را از پزداخت هزینه های اضافی در آینده بی نیاز می کند. این پارتیشن ها جهت سرمایه گذاری طولانی مدت عالی هستند، چون به آسانی جمع و یا گسترش می یابند.

منبع (با دخل و تصرف):

وب سایت بینو

طراحی سایت