میز لب تاپ ارزان تتا میز مدیر کارمند طراحی داخلی 80x80 نکات کابردی تجهیز فضای اداری
راهنمای خرید میز لب تاپ
اسفند 6, 1397
صندلی کارمندی میز کارمندی ارزان 80x80 نکات کابردی تجهیز فضای اداری
سه راهکار ساماندهی امور روزمره اداری
اسفند 12, 1397

نکات کابردی تجهیز فضای اداری

میز کنفرانس ارزان تتا طراحی داخلی صندلی کارمندی 1200x480 نکات کابردی تجهیز فضای اداری
نکات کابردی تجهیز فضای اداری
5 (100%) 1 vote[s]

مقدمه

طرحی صحیح تأثیر بسزایی در افزایش راندمان کار و راحتی شما و همکارانتان در طول ساعت اداری دارد. از سوی دیگر، طراحی غیراصولی، علاوه بر اینکه استفاده بهینه از فضا را کاهش می‌دهد، باعث می‌گردد که شما زمان بیشتری را به ساماندهی دفتر و اداره خود بپردازید. درست است که هیچ‌گونه استاندارد و معیار مشخصی برای طراحی فضا وجود ندارد؛ اما ما تلاش خود را می‌کنیم که نکات مفیدی را در این زمین برای شما بیان نماییم. البته ذکر این نکته خالی از لطف نیست که شما می‌توانید برای دریافت مشاوره رایگان مبلمان اداری و طراحی داخلی با تتا تماس حاصل فرمائید.

نقشه مقدماتی

نقشه کف دفتر و اداره شما کار ساده‌ای است. تنها نیاز به یک کاغذ یا یک برنامه کامپیوتری دارید تا این کار ساده را انجام دهید. در ابتدا باید یک چرک‌نویس اولیه از نقشه واحد اداری خود بکشید و مشخص کنید که چه میزان فضا دارید. در این فضا جای میزها، صندلی ها و دیگر لوازم را مشخص نمایید. توجه داشته باشید که نرم‌افزارهای کامپیوتری می‌توانند اندازه‌های دقیق‌تری به شما بدهند.

مشخص کردن لوازم اداری

یکی از نکات بسیار مهم این است که شما دقیقاً مشخص نمایید به‌منظور انجام کارهای روزمره خود در دفتر و اداره به چه لوازم اداری نیازمند هستید. سپس نسبت به هرکدام از میزهای و مبلمان های اداری، جای هرکدام از لوازم اداری را مشخص نمایید. این نکته در طراحی فضای کوچک، به شما بسیار کمک خواهد کرد. همچنین سایز لوازم، میز، صندلی را در نظر بگیرد. زیرا خیلی از اوقات اتفاق می‌افتد که طرح موردنظر شما به هنگام اجرا و پیاده‌سازی، آن چیزی که تصور می‌کردید نیست. به همین دلیل قصد جابه‌جایی آن را خواهید داشت و سایز بزرگ میزها ممکن است برای شما دردسرساز گردد.

فضای عمودی

خیلی از اوقات اتفاق می‌افتد که شما به هنگام طراحی فضای داخلی خود، پتانسیل فضای عمودی را فراموش می‌کنید. این فضا زمانی که شما نیازمند جای بیشتری برای لوازم اداری خود هستید بسیار به کار می‌آید. برای مثال، می‌توانید از دیوارها برای ایجاد شلف استفاده نمایید. با ایده‌های خلاقانه، فضای زیادی را در دیوارها خواهید داشت.

جستجو در اینترنت

خیلی از افراد هستند که ایده‌های خود را در فضای مجازی به اشتراک می‌گذارند. ممکن است برخی از طرح‌ها، مشکلات شمارا با ایده‌های مناسب برطرف نماید. حتی باوجود برخی اختلافات در سایز فضا یا نوع مبلمان اداری، می‌توانید ایده‌های مناسبی را برای اداره یا دفتر خود به دست آورید.

آینده‌نگری

شاید شما تازه‌کار خود را شروع کرده‌اید. شاید اکنون یک فضای کوچک باکمی مبلمان اداری، نیازهای شمارا مرتفع سازد. اما احتمال دارد در آینده کسب‌وکار شما توسعه پیدا نماید و شما به فضای بیشتری نیاز داشته باشید. ما به شما پیشنهاد می‌کنیم که کمی آینده‌نگر باشید. به همین دلیل بهتر است از مبلمان‌های مدو لار استفاده نمایید زیرا انعطاف‌پذیری زیادی دارند و شما می‌توانید آن‌ها را جابه‌جا نمایید. همچنین بهتر است از میزهای کوچک‌تری در فضای اداری خود استفاده نمایید تا در آینده بتوانید میزهای بیشتری در فضای خود جای دهید.

نتیجه

طراحی فضای اداری خیلی کار سختی نیست. شما به‌منظور انجام این کار باید چند نکته را مدنظر قرار دهید. ازجمله این موارد کشیدن نقشه فضای اداری، مشخص کردن جای لوازم و مبلمان‌های اداری، در نظر گرفتن پتانسیل فضای عمودی، جستجو در اینترنت برای گرفتن ایده‌های مفید و کاربردی و درنهایت آینده‌نگری نسبت به افزایش مبلمان های اداری است.

طراحی سایت