مبلمان اداری میز مدیریت کارمندی کمد کتابخانه قفسه 80x80 بهترین روش های تمیز کردن مبلمان اداری
راهنمای خرید میز اداری به همراه قفسه یا کمد
اسفند 1, 1397
میز لب تاپ ارزان تتا میز مدیر کارمند طراحی داخلی 80x80 بهترین روش های تمیز کردن مبلمان اداری
راهنمای خرید میز لب تاپ
اسفند 6, 1397

بهترین روش های تمیز کردن مبلمان اداری

مبلمان طراحی داخلی ارزان قیمت تتا 1200x480 بهترین روش های تمیز کردن مبلمان اداری
بهترین روش های تمیز کردن مبلمان اداری
5 (100%) 2 vote[s]

مقدمه

اکنون‌که فصل بهار در حال رسیدن است. باید به‌طور کامل تمام مبلمان های اداری تمیز شوند. به‌طورمعمول مهم‌ترین مواد به‌کاررفته در میزهای اداری و صندلی‌های اداری، ام­دی­اف، چرم و پارچه هستند. در ادامه به‌طور اختصار آن‌ها را توضیح می‌دهیم.

تمیز کردن مبلمان اداری‌ ام دی اف و چوب

اگر نمی‌دانید که بهترین شرایط تمیز کردن ام­دی­اف و چوب چه چیزی است. مبلمان اداری تتا در ادامه سه حالت مختلف و موردنیاز را برای شما توضیح می‌دهد.

  1. گردوخاک: از اسپری آب یا هر اسپری تمیزکننده بدون روغن استفاده نمایید. البته افشانه‌های تمیزکننده مخصوص چوب هم وجود دارد. بعد از اسپری، گردوخاک را با یک پارچه نخی سطح میز مدیریت، میز کارمندی، میز کنفرانس یا میز دیوایدر دار را پاک نمایید.
  2. کثیفی زیاد: سعی نمایید با آب‌صابون ساده (از صابون‌های معطر یا دیگر صابون‌ها مانند گلیسیرین استفاده ننمایید) و یک حوله ضخیم اما لطیف، سطح ام­دی­اف یا چوب را تمیز نمایید.
  3. رفع لکه: اگر لکه‌ای روی میز شما ایجادشده است؛ بهتر است با ریختن کمی نوشابه روی لکه و یک مسواک آن را تمیز نمایید. سپس برای از بین بردن نوشابه از کمی آب گرم و دستمال تمییز استفاده کنید.

تمیز کردن مبل چوبی ارزان بهترین روش های تمیز کردن مبلمان اداری

مبلمان اداری چرم

مبلمان‌های اداری چرم بعد از مدتی استفاده، درخشندگی خود را از دست می‌دهند. به‌منظور اینکه جان تازه‌ای به مبلمان اداری چرم خود بدمید چند راهکار در ادامه پیشنهاد می‌گردد.

  1. تمیزکننده چرم: یکی از راحت‌ترین و بهترین راه‌حل‌ها، استفاده از تمیزکننده مخصوص چرم است. توسط این تمیزکننده به‌راحتی می‌توانید گردوخاک و برخی کثیفی‌های ساده را از بین ببرید.
  2. سرکه و روغن سویا: ترکیب این دو ماده باعث درخشش و تمیزی بسیار زیاد مبلمان چرم شما خواهد شد. به‌گونه‌ای که ازلحاظ ظاهر اگر شخصی آن را ببیند؛ تصور می‌کند که آن را تازه خریداری کرده‌اید.
  3. آب و الکل: ترکیب آب و الکل به‌خوبی می‌تواند مبلمان چرمی شمارا به‌طور کامل تمیز نماید. البته شما می‌توانید از الکل‌های صنعتی که مخصوص تمیز کردن هستند نیز استفاده نمایید. البته ممکن است کمی گران تمام شود. به همین دلیل با مخلوط آب به همان هدف خواهید رسید و از سوی دیگر هزینه زیادی هم در بر نخواهد داشت.
  4. از بین بردن لکه:  اگر روی مبلمان اداری مانند صندلی‌های اداری، لکی مانند خودکار افتاده است. باید از مواد و محلول‌های این کار استفاده نمایید. هرگز سعی نکنید از محلول‌های شوینده و لکه بر دیگری استفاده نمایید. زیرا ممکن است سطح چرم را به‌طور کامل خراب نماید.

تمیز کردن مبل چرمی ارزان بهترین روش های تمیز کردن مبلمان اداری

مبلمان اداری پارچه‌ای

تمیز کردن مبلمان‌های اداری پارچه‌ای شباهت زیادی به تمیز کردن چرم دارند. البته بهتر است قبل از اقدام به تمیز کردن سطح پارچه در ابتدا با جاروبرقی تمام سطح و گوشه‌های مبل را از گردوغبار و هرگونه خرده‌ریزه پاک نمایید. سپس روی پارچه مبلی را به‌گونه‌ای برس بکشید که روی پارچه آن خراب نشود سپس از شوینده‌های مایع و بخارشوراستفاده نمایید. روکش‌های غیر چرم معمولاً مقاوم‌تر هستند و شما با پاک‌کننده‌های لکه بر که در بازار وجود دارند به‌راحتی به هدف خودخواهید رسید.

تمیز کردن مبل پارچه ارزان بهترین روش های تمیز کردن مبلمان اداری

نتیجه

ازآنجایی‌که فصل بهار به‌زودی می‌رسد. بهتر است که با راحت‌ترین و سالم‌ترین روش‌های ممکن انواع مبلمان‌های خود را تمیز نمایید. نکته بسیار مهمی که وجود دارد این است که برای تمیز کردن چرم نباید از هر ماده شیمایی که مخصوص لکه بری است استفاده کنید.

طراحی سایت