میز کارگروهی دیوایدردار اداری مبلمان  80x80 راهنمای خرید کمد اداری زونکن خور
راهنمای خرید میز کارگروهی یا دیوایدر دار
مهر 9, 1397
پارتیشن شیشه جداره اداره مبلمان تدارکات جهان آرا 80x80 راهنمای خرید کمد اداری زونکن خور
اطلاعاتی مفید پیرامون پارتیشن شیشه ای تک جداره
مهر 23, 1397

راهنمای خرید کمد اداری زونکن خور

ملزومات اداری کمد زونکن مبلمان اداری طراحی داخلی 800x480 راهنمای خرید کمد اداری زونکن خور

tjco.org/blog

راهنمای خرید کمد اداری زونکن خور
4 (80%) 4 vote[s]

در این یادداشت از سری مقالات تِتا، قصد داریم نکاتی سودمند و کاربردی در خصوص کمدهای اداری زونکن­خور بیان کنیم تا خوانندگان ضمن آشنایی با مزایای این کمدها بتوانند در هنگام خرید، تصمیماتی مناسب اتخاذ کنند.

از جمله مطالبی که در این مقاله بیان خواهد شد، عبارتند از: تعریف کمدهای اداری زونکن­ خور، انواع مدل­ های کمدهای زونکن­ خور، کاربرد و ویژگی این کمدها.

  1. تعریف کمد اداری زونکن­ خور

کمد اداری استاندارد زونکن­ خور، از اجزاء مبلمان اداری محسوب می­ شود. این نوع از کمد دارای قفسه‎های باز و کشویی چوبی یا شیشه‎ای می ­باشد که معمولاً می ­توان آنها را قفل کرد. کاربرد اصلی آنها ذخیره‎سازی اسناد در قالب زونکن­ های استاندارد است. پیکربندی برخی انواع این کمدها امکانات چندگان ه­ای را در اختیار کاربران قرار می ­دهد..

  1. فواید کمد اداری زونکن­ خور

اکثریت فضاهای اداری مانند شرکت­ ها، دفاتر وکالت و مدارس نیاز دارند تا پرونده ­های و مدارک خود را ذخیره­ سازی کنند. ذخیره ­سازی صحیح و هوشمندانه اسناد و مدارک کاغذی گاهی به چالشی در سیستم ­های اداری تبدیل می­ شود. با بهره ­گیری از روش­ ها و مبلمان اداری مناسب می ­توان فضای کاری خود را سازماندهی کنیم. کمدهای مخصوص ذخیره‎سازی اداری در اندازه و انواع مختلف جهت رفع این نیاز تولید می­ شوند. یک اتاق اداری مملو از پرونده­ هایی را در نظر بگیرید که به صورت نامنظم و درهم روی میزها و اطراف اتاق پراکنده شده باشند. این وضعیت تا اندازه زیادی بهره­ وری شما را پایین می ­آورد و ذهن کارمندان را مخدوش می­ کند. چه راهی جهت تهیه آرشیو منظم پرونده­ ها وجود دارد؟

در این میان کمدهای اداری استاندارد زونکن­ خور بیشترین فضا را جهت ذخیره­ سازی اسناد و مدارک در اختیار کارمندان قرار می ­دهند و باعث صرفه‎جویی در زمان می­ گردند. چون قابلیت سازماندهی و دسترسی آسان به مدارک موقت و بلند مدت را افزایش می­ دهد. آنها در ابعاد و اندازه‎های متنوع جهت ذخیره حجم بالای از اسناد تولید می­ گردند تا نیازهای مختلف فضاهای اداری را برآورده کنند. کمدهای اداری زونکن­ خور معمولاً به صورت عمودی ساخته می­ شوند تا در فضا صرفه‎جویی ایجاد کنند. شما می ­توانید آنها را در گوشه‎ی اتاق به دیوار تکیه دهید تا علاوه بر مدیریت پرونده­ ها از زیبایی و سبک طراحی شیک آنها بهره­ مند شوید.

این کمدها یکی از بهترین گزینه ­ها در راستای ذخیره ­سازی مدارک به شمار می­ روند. این مسئله می ­تواند انگیزه شما در خرید این گونه از کمدها را افزایش دهد چون خریدی هوشمندانه به حساب می­ آید.

  1. ویژگی­ ها و انواع کمد اداری زونکن­ خور

امروزه در گزینش روش­ های کاری و اداری به نگاهی جامع نیاز داریم؛ لذا علاوه بر در نظر گرفتن قابلیت ذخیره‎سازی منظم، باید به هنگام خرید نوع و ویژگی­ های کمدهای اداری زونکن­ خور را هم مورد توجه قرار داد. جنس و اندازه کمد بسیار مهم هستند. در ادامه این ویژگی­ ها که سبب متنوع شدن کمدهای اداری زونکن­ خور می ­شوند را بیان خواهیم کرد:

  • متریال

این کمدها، اغلب از جنس چوب، مشتقات چوب یا فلز تولید می­ گردند. اکثر این کمدها از لمنیت چوبی یا MDF با رنگ‎­های متنوع در بازار وجود دارند. این جنس­ ها محبوبیت بالایی دارند؛ چون با اکثریت فضاهای اداری هماهنگی دارند. لمینت و  ام دی اف از ویژگی­ هایی مانند گرما، زیبایی و لوکس بودن برخوردارند. کمدهای فلزی موجود در بازار متقاضیان خاص به خود را دارند و معمولاً در فضاهای مدرن و صنعتی مورد کاربرد هستند.

  • اندازه

در فضاهایی مثل کلاس درس یا اداره کوچک، گاهی نیاز به کمدی جهت ذخیره ­سازی اسناد محدود و کم وجود دارد. در این گونه موارد صلاح نیست کمدی در ابعاد بزرگ تهیه گردد. فضای اتاق را در نظر بگیرید؟ آیا کمدی که تهیه می­ کنید در عبور و مرور مشکلی ایجاد نمی‎کند؟ پس با دقت اندازه فضا را بدست آورید.

گاهی اندازه اسنادی که می ­خواهید ذخیره ­سازی کنید، مهم هستند. مثلاً اگر قصد دارید آثار هنری دانشجویان را بایگانی کنید، کمد اداری استاندارد زونکن­ خور  کارایی نخواهد داشت. چون قطع برخی کارهای هنری بزرگتر از سایز استاندارد زونکن می­ باشد. اما اگر اسناد شما به اندازه استاندارد زونکن هستند، این گونه کمدها مشکل شما را حل می­ کند.

همچنین میزان کاغذ و مدت زمانی که می­ خواهید آنها را ذخیره کنید، مهم هستند. اگر شما بعد از مدت کوتاهی اسناد را امحاء می­ کنید، معمولاً به فضای بزرگی جهت ذخیره ­سازی نیاز ندارید. به طور معمول فضایی برای نگهداری پرونده­ ها به مدت پنج سال در نظر گرفته می­ شود و سرمایه­ گذاری در این راستا معقول است، البته این مسأله تا اندازه زیادی به نوع کار و اسناد شما بستگی دارد.

اگر فایل‎ها یا اسناد مهمی را نگهداری می‎کنید، مناسب است کمدی قفل­دار خریداری کنید. نکته آخر اینکه سعی کنید کمدی مطابق با دکور محیط کاری خود انتخاب کنید تا ترکیب مبلمان اداری زیبا به نظر برسد.

  1. نتیجه ­گیری

پس کمد اداری زونکن­ خور این امکان را فراهم می­ کند که سیستمی یکپارچه جهت ذخیره ­سازی و دسترسی مجدد به اسناد در محل کار خود داشته باشید تا بتوانید پرونده­ های متعدد را به مدت زمانی که نیاز دارید، بایگانی کنید. با این کار در فضای اداری صرفه ­جویی خواهید داشت.

منبع (با دخل و تصرف):

وب سایت بیناکو

طراحی سایت