مبل جلو مبلی ارزان اداری 80x80 مزایا و معایب فضاهای اداری فلت
اکسسوری های فضای پذیرش و انتظار
اردیبهشت 8, 1398
طراحی فضای اداری مبلمان اداری ارزان 80x80 مزایا و معایب فضاهای اداری فلت
اسباب کشی به اداره جدید
اردیبهشت 23, 1398

مزایا و معایب فضاهای اداری فلت

طراحی داخلی فضای فلت 1200x480 مزایا و معایب فضاهای اداری فلت

 

مقدمه

در دنیای طراحی فضاهای اداری، فضاهای فلت جایگاه ویژه‌ای بین مردم دارد. ازیک‌طرف بسیار انعطاف‌پذیر است و از طرف دیگر ممکن است با برخی سلایق نسبت به حریم خصوصی سازگار نباشد. چراکه معمولاً هیچ‌گونه مانعی مانند دیوار وجود ندارد و از دیوایدر استفاده می‌گردد. البته در برخی موارد هم بنا به درخواست مشتری از انواع پارتیشن‌های شیشه‌ای، چوبی و آلومینیومی دوجداره، تک جداره و فریم­لس استفاده می‌گردد. در ادامه به برخی از مزایا و معایب این‌گونه فضاهای اداری می‌پردازیم.

مزایای فضاهای اداری فلت

  1. همه در یک سطح هستند: معمولاً در فضاهای فلت همه در یک سطح و سلسله‌مراتب قرار می‌گیرند. در این فضاها تازه‌واردها و مدیران در یک فضا کار می‌کنند. حتی ممکن است همه در کنار هم بنشینند که این کار برای روحیه تمام کارمندان بسیار مفید است.
  2. تسهیل در همکاری: این کار باعث می‌گردد که همکاران و کارمندان شما بتوانند بدون ترک فضای کاری خود باهمدیگر همکاری داشته باشند و خیلی از مسائل مربوط به سلسله‌مراتب بین افراد برداشته شود.
  3. احساس بودن در فضای بزرگ‌تر: برخی اوقات اتاق‌ها بسیار کوچک هستند و چند کارمند در آن مشغول به انجام وظایف خود هستند. اما در فضاهای فلت این‌گونه مشکلات وجود ندارد و می‌توان آن را به‌گونه‌ای طراحی کرد که همه احساس بودن در یک فضای باز را داشته باشند.

معایب فضاهای اداری فلت

  1. نبود فضای خصوصی: ازآنجایی‌که فضا کاملاً باز است هیچ‌گونه حریم خصوصی باقی نمی‌ماند حتی برای تلفن‌های خصوص افراد و کارمندان به خارج از اداره هیچ‌گونه فضای خصوصی وجود نخواهد داشت. مگر اینکه توسط پارتیشن تا سقف فضاها از هم جدا شوند.
  2. گسترش سریع‌تر میکروب‌ها: درست است که نبود دیوارها باعث می‌گردد که ارتباطات بهتر صورت گیرد اما از سوی دیگر به خاطر نبود همین دیوارها، میکروب‌ها سریع‌تر گسترش پیدا می‌کنند.
  3. حواس‌پرتی زیادتر: بدون وجود دیوار و یک فضای کاملاً باز باعث می‌گردد که صداهای زیادی به گوش برسد و مسائل زیادی به وجود آید که حواس کارمندان را به‌طور کامل پرت می‌کند. مانند تماس‌های تلفنی صحبت‌های دو یا چند نفر باهم.

نتیجه نهایی

استفاده از فضاهای فلت برای کارهای اداری دارای مزایا و معایب خاص خودش است. شما بنا به شرایط کاری و اداری خود می‌توانید تصمیم بگیرید که آیا چنین فضایی برای شما مناسب است یا خیر. شما می‌توانید برای دریافت مشاوره رایگان مبلمان اداری و طراحی داخلی با تتا تماس بگیرید.

طراحی سایت