پارتیشن شیشه جداره اداره مبلمان تدارکات جهان آرا 80x80 نکاتی کاربردی در خرید صندلی مدیریتی
اطلاعاتی مفید پیرامون پارتیشن شیشه ای تک جداره
مهر 23, 1397
modern attitudes in changing the office design 80x80 نکاتی کاربردی در خرید صندلی مدیریتی
شش نگرش مدرن در تغییر محیط اداری در سال 2018
آبان 13, 1397

نکاتی کاربردی در خرید صندلی مدیریتی

صندلی اداری مدیریتی قیمت ارزان لاکچری تدارکات جهان آرا 1200x480 نکاتی کاربردی در خرید صندلی مدیریتی
نکاتی کاربردی در خرید صندلی مدیریتی
5 (100%) 2 vote[s]

 

 

میز و صندلی مخصوص مدیریت از مشخصه های اتاق مدیران است. این صندلی از جهت ظاهر و کیفیت تفاوت های مشخصی با صندلی کارکنان دارد. این تفاوت ها راحتی، موقعیت، سلامت و بهره وری مدیر را افزایش می دهد.

از جمله تفاوت ها این است که صندلی مدیریت معمولاً ابعاد بزرگ تری دارد و پشتی آن تا شانه های فرد بالا آمده است، طراحی خاص صندلی، قدرت مدیر را نشان می دهد. پیش از خرید صندلی مدیریت باید ملاحظاتی را مد نظر قرار دهید:

 1. نیازهای خود را هنگام خرید در نظر آورید!

صندلیمدیریت  از جهت ابعاد و سبک طراحی متنوع می‎شود. غیر از درنظر گرفتن محیط اتاق باید تعداد ساعاتی که قرار است از صندلی استفاده کنید را محاسبه کنید.

دارا بودن تنظیمات پشتی و بلند بودن آن جهت استفاده مدیری که تعداد ساعات کمی بر روی آن می نشیند، کافی است. مدیری که قرار است ساعت های متوالی از صندلی استفاده کند، مناسب است یک صندلی ارگونومیک که از همه تنظیمات برخوردار می باشد، خریداری کند.

فضای اتاق هم مهم است؛ شما به غیر از صندلی و میز به فضای کافی جهت عبور و مرور نیاز دارید. همچنین علایق و سبک کاری خود را در نظر داشته باشید. ممکن است صندلی چرمی با سلیقه شما سازگار باشد یا صندلی کاملا ساده دوست داشته باشید. پس قبل از خرید، باید نیازها و علایق خود را بررسی کنید.

 1. از تنظیمات صندلی اطلاع حاصل کنید

 انواع صندلیمدیریت با کنترل های موقعیتی متفاوت در بازار موجود می باشند که بسته به نیاز مدیران تولید می گردند. تقریباً همه انواع این صندلی ها پایه های ۳۶۰ درجه ای دارند تا حرکت آزادانه و همراه کنترل باشد.

تنظیمات ارتفاع، زاویه و عمق در اکثر صندلی های ارگونومیک تعبیه شده اند که جهت استفاده هر فردی (قد بلند یا کوتاه، چاق یا لاغر) در موقعیت های متفاوت کاربرد دارند.

راحتی به وقت کار، مطالعه گزارش و شرکت در جلسات، از مزایای صندلی مدیریتی مناسب می باشد. صندلی با قابلیت تنظیم شیب، برای مدیر این امکان را فراهم می کند تا استراحتی همراه با لذت و کوتاه را تجربه کند.

 1. پشتی صندلی باید راحت باشد

ویژگی های پشتی مذکور در ذیل اعم از متریال و سبک، تأثیر زیادی در ایجاد راحتی دارند؛ از این جهت مناسب است هنگام خرید صندلی مدیریت، وجود این ویژگی ها در پشتی صندلی را مدنظر قرار دهید:

 • برخی پشتی ها از کمر پشتیبانی می کنند تا شکل طبیعی ستون فقرات حفظ شود.
 • گردش راحت خون، از مزایای یک پشتی خوب است.
 • برخی پشتی ها دارای پارچه های تنفسی و مش دار هستند که باعث گردش هوا در ناحیه کمر و شانه فرد می گردد و آنها را خنک نگه می دارد تا کمتر عرق کند.
 • برخی متریال ها که برای تولید پشتی های صندلی استفاده می شوند، خاصیت ضد آلودگی دارند. مانند: چرم طبیعی، مصنوعی و پارچه‎های با کیفیت.
 • برخی پشتی های کوچک خاص وجود دارند که از پشت کمر حمایت کافی می کنند، ضمن اینکه اجازه حرکت آزادانه را به مدیر می دهند.
 • برخی صندلی ها (معمولاً ارگونومیک) پشتی میانی مخصوصی دارند که جهت استفاده طولانی مدت مناسب هستند.
 • پشتی بلند می تواند از شانه ها حمایت و راحتی بیشتری فراهم کند.
 1. حرکت صندلی باید راحت باشد!

چرخ (کاستور) در اکثر صندلی های اداری از جمله صندلی مدیران تعبیه شده است؛ بدین ترتیب فرد می تواند حرکتی راحت را تجربه کند بدون اینکه نیازی به بلند شدن داشته باشد. اگر می خواهید از پایداری صندلی ها، اطمینان حاصل کنید،  محصولی با پنج پابه چرخ دار را برگزینید. همچنین سازگاری نوع کاستورها با کف پوش دفتر را مد نظر داشته باشید.

 1. زیبایی و لوکس بودن صندلی مهم هستند!

نکات زیبایی شناسی هنگام خرید از اهمیت خاصی برخورداند. اگر می خواهید جلوه مدیریت را بالا ببرید، رنگ هایی مثل: مشکی و قهوه‎ای را انتخاب کنید. جنس چرم، احساس قدرت و لوکس بودن را افزایش می دهد که منزلت هر مدیری را بالا می برد. مدیران توانا جدای از کاربرد صندلی، ظاهر شیک و مدرن آن را مد نظر قرار می دهند، چون پیشرفت کسب و کار تا اندازه زیادی به مبلمان اداری مناسب مربوط می شود.

 1. نتیجه گیری

فاکتورهای مهمی به وقت تهیه صندلیمدیریت، تعیین کننده می باشند. باید نیازها، علایق و فضای دفتر خود را به عنوان یک مدیر، در نظر بیاورید تا تصمیمی آگاهانه اتخاذ کنید. تنظیمات، ویژگی های پشتی، جنس و نکات زیبایی شناختی را فراموش نکنید تا علاوه بر افزایش کارایی، خطر آسیب های جسمانی کاهش یابد.

منبع (با دخل و تصرف):

وب سایت بیناکو

طراحی سایت