مبلمان اداری طراحی داخلی میز صندلی کارمندی مدیرتی قیمت ارزان 80x80 طراحی داخلی همراه مبلمان اداری و پارتیشن اداری مناسب
پنج روش ارتقای ظاهر محیط کار
آذر 6, 1397
تتا مبلمان اداری طراحی داخلی میز کارمندی کارشناسی مدیریتی صندلی اداری ارزان قیمت تدارک تامین ایرانیان 80x80 طراحی داخلی همراه مبلمان اداری و پارتیشن اداری مناسب
چگونه راندمان کار محیط اداری را در فصل سرما حفظ کنیم؟
دی 29, 1397

طراحی داخلی همراه مبلمان اداری و پارتیشن اداری مناسب

مبلمان اداری جهان آرا پارتیشن اداری میز صندلی کارمندی کارشناسی مدیریت ارزان قیمت 1200x480 طراحی داخلی همراه مبلمان اداری و پارتیشن اداری مناسب

Interior design with office furniture and office partition

TJCO.org- 2018

مبلمان اداری

انواع میز و صندلی

مدیریتی - کارمندی

پارتیشن اداری

شیشه ای و چوبی

دوجداره و تک جداره

طراحی داخلی

تدارک و تجهیز

بازسازی

چند نکته درباره طراحی داخلی

چرا ایجاد مجموعه اداری رویایی که در سر دارید برای کسب و کار شما مفید است؟

درباره محل کار فعلی خود فکرکنید. آیا آن ظاهر مناسبی که می خواهید را ندارد؟ از لحاظ رنگ و نوع جنس بکار رفتهدر طراحی داخلی آن راضی نیستید. آیا محیط کاری که دارید تمام شرایط لازم برایآسایش شما را فراهم نمی کند؟ آیا دفتر اداری شما، جای مناسبی برای دعوت اشخاص مهم برای برگزاری جلسات است؟ آیا محیط اداری شما دارای پارتیشن یا میزهای کنفرانس، درخور کارهای شما هست؟ آیا آماده هستید تا محیط اداری خود را به شرایط بهتری تبدیل نمایید؟

اکنون به محیط اداری ایده آل خود فکر کنید. چشمانتان را ببندید و آن را تصور کنید. خودتان را در موقعیت کاریی که انتظارش را دارید به همراه طراحی داخلی و مبلمان اداری که باید داشته باشید تصور کنید. آن چه رویای آن را دارید ما می توانیم برای شما برآورده کنیم.

برای خیلی از شرکت های بزرگ و کوچک، اشخاص دارای کسب و کارهای دنیای مجازی مانند تولید کنندگان نرم افزار یا برنامه نویسان، یا حتی کافی شاپ ها، داشتن محیطی که در خور برند آن ها باشد بسیار مشکل است. چه از لحاظ زیبایی و طراحی و چه از لحاظ هزینه های احتمالی برای ایجاد چنین فضاهایی. مخصوصا شرکت ها و صاحبان مشاغل کوچک تصور می کنند که نخواهند توانست هزینه های چنین تغییراتی را فراهم نمایند.

طراحی مبلمان اداری میز صندلی مدیریت کارمندی طراحی داخلی همراه مبلمان اداری و پارتیشن اداری مناسب

در مبلمان اداری تِتا، ما فقط به فکر برآوردن مبلمان اداری با کیفیت مناسب و گران قیمت برای شما نیستیم. بلکه خود را متعهد می دانیم اگر شما بخواهید، طراحی داخلی محیط کار شما را مطابق آن چه که آرزویش را دارید با قیمت مناسب و ارزان برای شما فراهم نماییم. به همین دلیل است که این شرکت، علاوه بر فعالیت در زمینه مبلمان و پارتیشن اداری، دپارتمان حرفه ای، متشکل از فارغ التحصیلان طراحی داخلی فراهم نموده است. تا زیبایی هرچه تمام تر، مطابق با آخرین استانداردها و طراحی های مدرن را برای مشتریان فراهم آورد.

مبلمان اداری و پارتیشن اداری تِتا که در زمینه طراحی داخلی نیز فعالیت دارد. می تواند به شما برای رسیدن به فضای اداری مورد نظر و بسیار مطلوب مشاوره رایگان بدهد. طراحی های داخلی زیاد و موفقی که از سوی تِتا به انجام رسیده است این واقعیت را نشان می دهد که  تطابق طراحی داخلی با نوع کسب و کار و نوع فضای داخلی، تأثیر بسیار زیادی روی افزایش بازدهی کار و نشاط و سلامتی کارمندان داشته است.

میز کارمندی مدیریت صندلی ارگونومی مدیریت کارمندی جهان آرا طراحی داخلی همراه مبلمان اداری و پارتیشن اداری مناسب

اما دوازده روشی که می توانیم به شما پیشنهاد بدهیم به شرح زیر است تا محیطی مطابق با سلیقه خود داشته باشید.

1.   طراحی داخلی ایده آل به سبک فنگ شوی

ظاهر فضای اداری زمانی که موضوع تمرکز و افزایش بازدهی و راندمان کار باشد می تواند به اندازه یک دنیا تغییر ایجاد کند. به کار بردن هنر فنگ شوی در طراحی داخلی در هر فضای اداری انرژی مثبتی را ایجاد می کند. و باعث می شود تا موفقیت ها افزایش یابد و راندمان کار در ساعات اداری به اوج خودش برسد.

اگر شما در یک دفتر کاری با پارتیشن های کوتاه، کوچک و یک اندازه فعالیت می کنید، مهم است که از فضایی که دارید بیشترین بازدهی را داشته باشید. حتی اگر نمی توانید میز یا لوازم اداری خود را مطابق با اساس فلسفه فنگ شوی بچینید(چرا که معیارهای اصلی فنگ شوی برای فضاهای باز کاربرد دارد و نیاز به انعطاف پذیری بالایی است)؛ با این حال سعی نمایید که میز اداری و لوازم اداری خود را به گونه ای قرار دهید که به شما کمک کند که راحت باشید و کارتان با سازماندهی انجام شود.

2. انتخاب مبلمان اداری ارگونومیک برای حفظ سلامت و افزایش راندمان کار خود را وارد کنید.

محل کار باید مانند خانه خود کارمندان برایشان راحت و بدون استرس باشد. به همین منظور باید از صندلی های اداری، میزهای اداری ارگونومیک استفاده کرد و استفاده از این تکنولوژی ها اثبات کرده اند که گرفتگی عضلانی ایجاد نمی کنند، فرم بدن را به شکل استاندارد و صحیح آن حفظ می کنند و تمام ساعت کاری خستگی ایجاد نمی کنند. علاوه بر این ها خستگی روی گردن و شونه ها ایجاد نمی شود. صندلی های ارگونومیک با داشتن شکل صحیح ستون فقرات، باعث کاهش درد کمر می شوند. و مطمئن باشید که برای انواع فعالیت های کارمندی مفید فایده خواهند بود. به بیان دیگر، درد کمتر در روز به معنای کارایی بیشتر، درمان کمتر و حفظا شادابی بیشتر است.

اما سؤالی که در اینجا مطرح می گردد این است که چگونه مناسبت ترین صندلی اداری را برای خود و کارمندان انتخاب نماییم

شاید انتخاب یک صندلی ارگونومیک، ساده به نظر برسد؛ اما زمانی که قصد خرید آن را برای تمام کارمندان یک اداره دارید، مسئله متفاوت خواهد بود. چرا که علاوه بر نوع و زیبایی صندلی که انتخاب می نمایید. یک مسئله ای وجود دارد به نام سهم سرمایه گذاری در این خرید. اما منظور از سرمایه گذاری در این جا چیست؟ آیا می دانستید که کمر درد گرفتن کارمندان یک مسئله متداول در ادارات و محیط های اداری است؟ کمر درد جزو بیشترین دلایل حضور کارمندان در درمانگاه ها و مطب ها است.

شاید اکنون متوجه شده باشید که منظور از سرمایه گذاری در خرید صندلی اداری ارگنومیک چی است؟ این کمر دردها باعث می گردد که کارمندان به مرخصی های اجباری بروند و ممکن است کار خیلی از مشتریان عقب بیافتد یا انجام پروژه ها با تعلیق مواجه شوند. ممکن است شما بگویید که بله، به دلیل کمر درد کارمندان به سر کار نخواهند آمد و پیش خود فکر کنید که اما تعداد کارمندانی که مرخصی می گیرند کمتر است از کارگران ساختمانی که به دلیل کمر درد مرخصی می گیرند. ظاهرا این استدلال درست است. اما در واقع مسئله طور دیگری است. بنابر آمارهای رسمی، %54 کارمندان به دلیل نشستن روی صندلی های نامناسب، کمردرد دارند.

اگر هنوز نمی دانید که این مسئله چگونه قابل حل است. من جواب شما را در یک کلمه می دهم: ارگونومیک. یک مطالعه که توسط دانشگاه ایالت اوهایو آمریکا انجام شده بود؛ این نتیجه را در بر داشت که بیشترین دلیل مشکلات ستون فقرات کارمندان، نبود صندلی های ارگونومیک است. در این تحقیق مشخص شد که هزینه کمر درد کارگران ساخت و ساز به طور متوسط 40 هزار دلار است اما برای کارمندان 80 هزار دلار است. بله، این آمار واقعا دیوانه کننده است. در این باره باید بگویم که صندلی های اداری برند تِتا، به شما کمک می کند تا کارمندان کمتری وارد این گونه آمارها شوند. و کارمندان به دلیل کمردرد مرخصی نخواهند گرفت. بنابراین تولید و انجام پروژه ها عقب نخواهد افتاد و کارها مطابق روال همیشگی پیش خواهد رفت.

بهترین صندلی ارگونومیک چه ویژگی هایی دارد؟

فارغ از اینکه شما برای خرید صندلی های ارگونومیک به کدام فروشنده مراجعه می نمایید، باید نکاتی را رعایت فرمائید.

یک صندلی خوب باید دارای انحنای مناسب برای ستون فقرات باشد، و بهتر از آن این است که این پشتی قابل تنظیم باشد. تا مناسب شرایط بدنی خود بتوانید آن را تنظیم نمایید.

بهترین صندلی ارگونومیک، صندلی است که حداقل دارای 5 نوع تنظیم متفاوت باشد. البته برخی از صندلی ها تا 14 تنظیم مختلف را دارا هستند.

پارچه به کار رفته در صندلی باید دارای امکاناتی باشد تا آن را قابل تنفس کند. در این صورت با نشستن طولانی، گرم نمی شود و بدن شما عرق نخواهد کرد.

تقریبا تمام صندلی های اداری دارای چرخ هستند. اما اگر شما می خواهید روی اجسامی مانند فرش کار کنید. باید صندلی شما چرخ هایی داشته باشد تا با مشکل مواجه نشوید.

صندلی اداری باید دارای توانایی های حرکتی کامل باشد تا شما بتوانید به راحتی به جهت های مختلف حرکت کنید و مجبور نشوید بدن خود را به سمت های مختلف بکشید.

3. طراحی داخلی به منظور ایجاد شرایط دوستانه

اگر می خواهید محیط اداریی داشته باشید که کارمندان در آن احساس قرابت کنند؛ باید بتوانید یک توازن بین ایجاد حس خاطره انگیز در کارمندان و ساختار ارزشی کسب و کار خود ایجاد نمایید. از این رو در کشورهای پیشرفته سعی شده است تا با اجرای برخی اقدامات، محل کار را به خانه دوم کارمندان تبدیل کنند به گونه ای که کارمندان از بودن در آن اداره احساس رضایت داشته باشند. برای مثال می توان عکس یادگاری کارمندان، افتخارات آنان، تصاویر هنری را روی دیوار های اداره نصب نمود. هر تصویری باید به گونه ای انتخاب شود که حس شادی را در کارمندان ایجاد نماید و به آن ها برای انجام وظایف خود انگیزه ایجاد کند و از کارکردن در آن جا خسته نشوند.

4. آوردن فضای سبز به محیط کار

هیچ کس دوست ندارد در فضای بسته به مدت 8 ساعت کار کند در حالی که هوا و فضای بیرون از آن جا بسیار خوب و دلنشین است. اگر شما جزو معدود افرادی در جهان نیستید که فضای اداری باز و آزاد دارند؛ قراردادن برخی گیاهان درون محیط اداری و روی میزها می تواند جایگزین خوبی باشد.

اضافه کردن برخی درخت های آپارتمانی و گل ها اثبات کرده است که باعث افزایش راندمان و بازدهی کار می گردند. از سوی دیگر باعث کاهش استرس در محیط کار بین کارمندان و مشتریان یا ارباب رجوع شده و شرایط رضایت را افزایش می دهند.

البته بهتر است سعی نمایید که گیاهان و گل هایی را انتخاب نمایید که کمتر نیاز به مراقبت دارند و در شرایط بدون آفتاب به خوبی دوام می آورند. حتی اگر امکان نگه داشتن گیاهان واقعی نیز وجود ندارد، سعی نمایید از انواع مصنوعی آن استفاده نمایید و اگر باز هم چنین شرایطی را ندارید؛ می توانید عکس آن ها را روی دیوار نصب نمایید.

5.استفاده از نورپردازی های مختلف

نور پردازی مناسب برای زمانی که کارمندان و نیروهای دفتر شما قرار است به مدت 8 ساعت در روز کار کنند آن هم معمولا جلوی کامپیوتر، بهتر است از نور سفید استفاده نگردد. چرا که برای چشم ها مضر است و آن ها را خسته می کند. بهتر است از در نور پردازی های از لامپ های آبی، نمکی و در برخی مواقع از چراغ های رومیزی استفاده گردد. این نوع نورپردازی ها می تواند علاوه بر افزایش انرژی در محیط کار، استرس را نیز کاهش دهند و بازدهی را ارتقا دهند.

طراحی داخلی نور پردازی جهان آرا مبلمان اداری طراحی داخلی همراه مبلمان اداری و پارتیشن اداری مناسب

6. ارتقای سازماندهی فعالیت های روزانه

در هر موقعیت اداری، سازمان باید مطمئن گردد برای تأمین بهره وری مطلوب، افزایش اطمینان بین همکاران و محیط کم استرس اقدامات لازم صورت گیرد. برای رسیدن به این هدف باید فعالیت های روزانه اداره بر اساس ارزش های جامعه سازماندهی گردد. شما برای رسیدن به این هدف، هم می توانید در اینترنت به جستجوی مقالات تفصیلی که در این باره نوشته شده است بپردازید و هم می توانید برای دریافت مشاوره رایگان با تدارکات تِتا تماس بگیرید.
منظور از سازماندهی فعالیت های روتین و همیشگی اداره، پاسخ دادن به ایمیل ها و تماس های تلفنی به هنگام ورود به دفتر، برنامه ریزی جلسات در طول هفته، برچسب گذاری بر اساس رنگ یا حروف الفبا یا استفاده از نرم افزارهای خاص کامپیوتری یا موبایل که برای این منظور ساخته شده اند.

7. برای روز کاری بعد اداره را تمیز و مرتب نمائید

پارتیشن اداری جهان آرا چوبی شیشه ای دوجداره تک جداره طراحی داخلی همراه مبلمان اداری و پارتیشن اداری مناسب

اگر هر روز صبح وارد محل کار شوید درحالی تمام فضای آن را آشغال گرفته است و لوازم اداری و کار به صورت نامنظم و درهم و برهم روی هم ریخته باشد آن وقت است که اعصابتان بابت پیدا کردم لوازم مانند خودکار بهم می ریزد و تنش های عصبیتان را افزایش می دهد و همچنین باعث می گردید تمرکزتان برای انجام کار از بین برود. بنابراین راندمان کار پایین می آید.

به همین منظور برای اینکه مطمئن شوید در طول روز راندمان کاهش پیدا نمی کند. سعی نمایید تمیز و منظم بودن به یک عادت در محیط کار تبدیل گردد. که شامل ظروف، زباله ها و اتاق کنفرانس نیز می گردد.

پارتیشن اداری چوبی شیشه ای جهان آرا ارزان قیمت طراحی داخلی همراه مبلمان اداری و پارتیشن اداری مناسب
میز اداری مدیریت کارمندی کارشناسی ارزان قیمت طراحی داخلی همراه مبلمان اداری و پارتیشن اداری مناسب

8. به روز کردن لوازم و تکنولوژی هایی که از آن ها استفاده می کنید

این یک حقیقت است که تکنولوژی به جزء لاینفک زندگی روزانه همه ما تبدیل شده است و تمام جوانب زندگی ما را دربرگرفته است. مخصوصا در محیط کار از اینرو باید کارایی و راحتی را در محیط کار افزایش دهد. بنابراین سعی نمایید صرفا از لوازم الکترونیکی مورد نیاز و ضروری روی میز کار خود استفاده نمایید. و از لوازم اداری استفاده کنید که برای کامپیوتر و لوازم جانبی آن ساخته شده اند. همچنین سعی نمایید تا موبایل خود را در حالت سکوت قرار دهید تا موجب حواس پرتی خود و دیگران نگردد.

9. ایجاد فضای شاد و شخوخ طبعانه

ایجاد یک فضای شاد و روحیه بخش در محیط کار به شکلی دوستانه و با حفظ اصول باعث می گردد که 8 ساعت کار همکاران را خسته نکند. البته باید میانه روی در چنین فضاهایی به شکل ساختاری فرهنگ سازی گردد. همچنین می توان از تصاویری زیبا و در عین حال خنده آور نیز روی دیوارها استفاده نمود با عکس هایی که همکاران را به یاد خاطره ای جالب می اندازد.

10. حفظ و مراقبت از شرایط جسمی و ذهنی در طول روز

بدون توجه به خستگی بدن و روح نمی توان تمام روز را به فعالیت کاری پرداخت و انتظار بالابودن راندمان کاری را نیز داشته باشید. بنابراین اطمینان حاصل کنید که در طول روز فعالیت های کوچکی را انجام می دهید که سطوح انرژی شما را متعادل کرده و ذهن شما را متمرکز نگه می دارد. مانند نگهداری از غذاهای حاوی پروتئین بالا در دفتر، نوشیدن مقدار زیاد آب برای هیدراته شدن، استفاده از چای یا قهوه، گوش دادن به موسیقی و حداقل یک پیاده روی 10 دقیقه بعد از نهاد یا در طول روز انجام دهید.

11. ایجاد کسب و کار سبز: کاهش اثرات تولید کربن در دفتر و اداره

آیا حاضر هستید که بازدهیتان در یک فضای کاری سالم تر افزایش یابد؟ از زمان انجام توافق نامه پاریس در ماه نوامبر سال 2016 برای محدود کردن انتشار گازهای گلخانه ای در جهان، شرکت ها، کارخانه ها و تولیدی ها در سرتاسر جهان به روند سرمایه گذاری در منابع انرژی پاک و انرژی تجدید پذیر سرعت بخشیدند و اجرای سیاست های داشتن جهان سبز را افزایش دادند. با توجه به مسائل مربوط به این رویکرد در پاییز گذشته، از سال 2016 تا 2017، نظرسنجی ها نشان دادند که 25 درصد سازمان ها و کسب و کارها بیشتر از محصولات و مواد خام که در حفظ محیط زیست و ایجاد جهان سبز تأثیرگذار هستند استفاده کرده اند. 40 درصد دیگر، زمین هایی را برای ایجاد شرایط اکولوژیک و کم کردن گازهای گلخانه ای به کار گرفتند.

خُب چرا که نه؟
تعداد بسیار زیادی از کسب و کارهای کوچک و شرکت های عظیم به اندازه توان خود نشان داده اند که زمانی که هر سازمان تصمیم می گیرد تا تولید کربن و گاز گلخانه ای خود را از طریق اقدامات روزانه و تعهد فردی و مسئولیت پذیری اجتماعی کاهش دهد، می توانند به طور چشمگیری بر محیط زیست و خط مشی شرکت تاثیر بگذارد. با توجه به عادت های روزمره در شرکت شما و یا روال هفتگی شرکت یا کسب و کارتان، خواهید توانست با تغییر آن ها و پذیرش مسئولیت اجتماعی به طور مرتب سرمایه های کسب و کار خود را به سمت سبز بودن سوق دهید. این اقدامات باعث خواهد شد که میزان رضایت کارکنان افزایش یابد و بهره وری آنان، جلب رضایت مشتریان بیشتر گردد و ارزش دارایی های شما در طول زمان و با آینده نگری صحیح افزایش یابد.
شما می توانید این گونه اقدامات را از مراحل خیلی ساده شروع کنید. برای مثال در تمیز کردن روزانه، هفتگی یا حتی سالانه دفتر خود، از مواد پاک کننده ای استفاده نمایید که تأثیر کمتر در تخریب محیط زیست و آب داشته باشد.

اما در مراحل بعدی می توانید به مواد و منابع کاری خود در دفتر و اداره خود فکر کنید. برای مثال کاغذهایی را خریداری نمایید که از درختان درست نشده اند بلکه از گیاهانی ساخته شده اند که برای این کار کاشته می شوند.(مواد اولیه کاغذ در پشت بسته آن نوشته شده است) و شیوه های و فرهنگ هایی را در محل کار خود بنیان بگذارید که کربن و گاز گلخانه ای کمتری ایجاد می کند و در عین حال باعث می گردد که درآمد شرکت و دفترتان افزایش یابد.

از این رو مبلمان اداری تِتا، سه سؤال طرح کرده است که پاسخ به آن ها باعث خواهد گردید تا تأثیرات محیطی کسب و کارتان پیشرفت کند؛ پول زیادی را ذخیره نمایید؛ و در نهایت سلامتی کارمندانتان افزایش یابد.

حتی در مکان ها و شهرهای خیلی گرم هم می توان با انجام برخی از فعالیت ها هزینه برق را کاهش داد
• در تنظیم کولرهای گازی، درجه حرارت را کمی بالاتر تنظمیم نمایید. این کار باعث خواهد گردید که برق مصرفی به میزان قابل توجهی کاهش یابد. این اقدام باعث می گردد که حتی برخی از کارمندان که سرمایی هستند نیز اذیت نشوند. همچنین درها را ببندید تا انرژی کمتری استفاده گردد.
• لامپ ها را تغییر دهید و از لامپ های ال ای دی استفاده نمایید. این گونه لامپ ها در مصرف انرژی تأثیر زیادی دارند و مصرف برق را کاهش می دهند. همین طور با فرهنگ سازی صحیح در محیط کار، لامپ ها را در صورتی که استفاده ای از مکان نمی کنید مانند لامپ آشپزخانه، سرویس های بهداشتی و اتاق های کنفرانس، خاموش نمایید.
• سعی نمایید تا جایی که امکان دارد؛ استفاده از کامپیوترها و تلویزیون ها و لوازم اداری مانند پرینترهای قدیمی را با مدل های جدیدتر که مصرف انرژی پایین تری دارند مانند ال ای دی، تعویض نمایید. همچنین باید توجه داشته باشید که استفاده از لب تاپ به جای کامپیوترهای رو میزی علاوه بر مصرف برق کمتر، بروزتر بوده و از لحاظ ظاهری تأثیر بیشتری بر مشتریان کسب و کار شما دارند.

شرایط شرکت ها از لحاظ بزرگ و کوچک بودن آن و مدت زمانی که قرار است در یک مکان فعالیت کند می تواند متغیر باشد. به همین دلیل نمی توان به تمام آن ها یک برنامه ریزی خاص برای کاهش مصرف برق ارائه داد. به همین دلیل برای هر کسب و کار باید برنامه ریزی فرهنگی خاص آن مطابق با شرایط و نیازهایش ارائه داد.

برای مثال برای یک کسب و کار کوچک مطابق با شرایط آن مانند مغازه تولید نان فانتزی می توان راهکاری همچون راهکار زیر را پیشنهاد داد:

  • استفاده از منابع طبیعی قابل احیاء
  • استفاده از دستگاه های فشرده سازی برای مواد غذایی باقی مانده
  • استفاده از بسته بندی های قابل بازیافت که برخی از آن ها را می توان حتی بیش از یک بار مورد استفاده قرار داد.
  • استفاده از مواد اولیه برای تولید نان که کربن کمتری تولید می کنند و مواد افزودنی کمتری دارند.

در حالیکه ما می دانیم که زمان زیادی برای ایجاد چنین تغییرات قابل توجهی نیاز است؛ اما معمولا نیازی به سرمایه گذاری قابل توجه از سوی این تولید نیاز نیست. شرکت های کوچک و متوسط کسب و کار سرعت بیشتری برای انطباق و شکل دادن این روند سبز با طیف گسترده ای در تمام امور خود دارند و مشاوره های رایگان زیادی در سرتاسر وب برای انواع و بخش های مختلف صنعتی وجود دارد که می توانند از آن ها استفاده کنند. البته در برخی از کشورها کمک های مالی خوبی برای شرکت هایی که تمایل دارند قدمی در این راه بردارند انجام می گردد.

باید توجه داشت که عادت پیدا کردن به فعالیت های ناسالم بسیار ساده و آسان است. مخصوصا زمانی که این گونه فعالیت ها، روزانه باشند. این شرایط سخت تر خواهد شد زمانی که از کارمندان خود بخواهید فقط از ماشین های عمومی مانند اتوبوس و تاکسی استفاده کنند که البته تأثیر بسیار زیادی روی محیط زیست خواهد داشت. برای رسیدن به چنین شرایطی باید از زباله ها شروع کنید. سعی نمایید زباله ها را به خشک و تر تفکیک کنید. حتی زباله های خشک را هم می توانید بنابه شرایط کسب و کار خود نیز تفکیک کنید. برای مثال اگر با فلزات سروکار دارید. می توانید زباله های خشک را به فلز و غیر فلز تفکیک نمایید. سعی نمایید از باتری های قابل شارژ استفاده نمایید تا باتری های یک بار مصرف.

سعی نمایید کارهای روزانه شرکت را با تکنولوژی روز بیشتر همراه نمایید تا میزان کاغذ مصرفی کاهش یابد. برای مثال استفاده از اتوماسیون داخلی، مصرف کاغذ را به میزان زیادی کاهش می دهد. یا اینکه می توانید از اسکنرهای اداری برای بایگانی استفاده نمایید تا اینکه بخواهید به بایگانی کاغذی بپردازید و برای اطمینان از عدم ازدست دادن اطلاعات، می توانید آن ها را در فضاهای ابری ذخیره نمایید. همین طور به جای استفاده از فکس های فیزیکی، از برخی سایت های ارائه دهنده خدمات فکس استفاده کنید. و همان طور که در قبل هم به آن اشاره شد، اگر لازم است کاغذی خریداری نمایید. به نوشته های روی بسته کاغذ توجه کنید و مطمئن شوید کاغذی را خریداری می کنید که از بریدن درختان جنگل بدست نیامده است.

طراحی داخلی مناسب دفاتر موقت

این پلن و برنامه برای آن دسته از مشاغلی مناسب است که می خواهند برای دوره مدت کوتاهی و با اندک هزینه ای زیباترین محیط کار و اداره را داشته باشند. برای مثال اگر شما محیط اداری را برای مدت زمان کوتاهی اجاره نموده اید و قصد ندارید برای مدت زیادی آن جا بمانید مثلا سه ماهه، این نوع طراحی بسیار مناسب است. در این نوع طراحی از مبلمان اداری استفاده خواهد شد که به صورت اشتراکی بین چند نفر استفاده می گردد. همچنین می توان در طراحی داخلی این گونه فضاها، از مبلمان اداری مدولار استفاده نمود. این گونه طراحی ها برای فضاهای کوچک و متوسط مناسب خواهد بود و توانایی تطابق پذیری بالایی را دارد. همچنین بسیار زیبا و چشم نواز خواهد بود و در جلب مشتری بسیار مناسب است.

اما اینگونه طراحی چگونه به تجارت شما کمک خواهد کرد؟

در وحله اول باید به شما بگوییم که این گونه طراحی و مبلمان های اداری، فرآیند انجام کارها در دفتر و اداره شما را راحت تر می کند. تصور کنید که از در وارد می شوید و با همکاران و کارمندان احوال پرسی می کنید و سپس وارد اتاق خود می شوید تا وظایف خود را انجام دهید و به جلسات کاری خود برسید. در این بین، نوع طراحی و چینش مبلمان اداری و پارتیشن فضای داخلی در انجام کارهای روزمره و تعامل بین کارمندان با هم و کارمندان با مدیر بسیار مؤثر است. برای مثال اگر برای منشی جای مناسبی طراحی شود و میز پیشخوان وی در آن جا قرار گیرد به گونه ای که بتواند تعامل مناسبی با مدیر، دیگر کارمندان و ارباب رجوع داشته باشد؛ فرایند کار بهتر انجام خواهد گرفت.

استفاده از میزهای کنفرانس و تکنولوژی های ارتباطی با طراحی داخلی مناسب

اگر طراحی داخلی اتاق کنفرانس به شکل اصولی و استاندارد و مطابق با شرایط شما انجام شود. خیلی از مسائل به خودی خود حل می گردد. برای مثال از همین اتاق کنفرانس می توان برای ملاقات مشتریان استفاده نمود و برگزاری جلسات را مدیریت کرد. در آنجا پرزنت انجام داد و کارمندان با هم به صرف غذا مشغول شوند و در عین حال این اتاق کنفرانس ورودی های مناسب به دفتر مدیر و دیگر بخش ها داشته باشد. باید در نظر داشته باشید که اجاره یک مکان موقت برای شروع کار باید ارزانتر از اجاره یک دفتر دائمی باشد و با داشتن حداقل فضا، نیازهای شما را برطرف کند. در چنین شرایطی است که یک طراح داخلی باید هنرش را در راستای فعالیت شما به نمایش بگذارد. همچنین در طراحی داخلی حتی فضاهای اجاره ای موقت، مسائل کوچکی مانند لوازم آشپزخانه، مودم وای فای مورد لحاظ قرار گیرد. البته شما نیز باید به تمام جوانب مکانی که انتخاب می کنید توجه لازم را داشته باشید و در صورت امکان به مزایای آن منطقه و محله نیز توجه کنید. همچنین با دیگر شرکت های مستقر در ساختمان مورد نظر تعاملات لازم را برقرار نمایید.

حفظ شأن برند کاری شما با مبلمان اداری و طراحی داخلی

درست است که شما قصد دارید برای مدت محدودی در مکانی که مستقر هستید بمانید اما این دلیل نمی شود که مبلمان اداری و طراحی داخلی کیفیت مناسب را نداشته باشد و به گونه ای باشد که به شرایط کاری شما ضربه وارد کند. از این رو مبلمان اداری مناسب چنین فضاهایی باید به شکل کاملا حرفه ای طراحی و اجرا گردد. یک فضای تنها باید به گونه ای طراحی گردد که فرصت نوآوری در کار شما را افزایش دهد و این اطمینان را ایجاد کند که از مسئولیت پذیری کارمندان چیزی کم نمی شود. و شرایطی را فراهم می آورد که مدیران و کارمندان بتوانند به راحتی همکاری های لازم را داشته باشند. از سوی دیگر هر گونه تماسی با مشتریان به خوبی انجام گیرد. تمام این مسائل به مدیر مجموعه کمک خواهد کرد که ارزش های حاکم بر محیط کار به تمام جوانب و بخش های کسب و کار اشاعه داده و باعث گردد تا تیم کاری به بهترین وجه مأموریت خود را به انجام رساند. همچنین باعث خواهد شد تا کارمندان بیشترین بازدهی را در زمان کار داشته باشند و با رضایت کامل کار خود را به انجام رسانند و پروژه ها به سرعت و کمتر از زمان تعیین شده تحویل داده شوند.

مبلمان اداری مناسب فضاهای موقت باعث خواهد گردد که شما رویای خود را بسازید

خیلی از وقت ها اتفاق می افتد که شما نمی دانید برای محیطی که به صورت موقت اجاره کرده اید از چه مبلمان اداری استفاده نمایید. در چنین شرایطی شما باید از متخصصین مبلمان اداری و طراحی داخلی کمک بگیرید تا بتوانید میزهای مدیریتی و کارمندی، پارتیشن های اداری، میز پیشخوان یا منشی و غیره را مناسب با هر نقطه از دفترتان و به تعداد افراد کارمند در آن دفتر برای شما فراهم آورد تا هم آسایش شما فراهم گردد و تولید و انجام پروژه ها به بهترین نحو صورت گیرد.
حتی اگر در اینترنت، علارغم جستجوی مبلمان های اداری نو، به دنبال مبلمان های اداری و پارتیشن های اداری دست دوم هستید؛ باز هم می توانید درباره نوع چینش و نصب آن ها از مبلمان اداری تِتا کمک بگیرید. شاید در برخی از موارد با مشاوره رایگان، انتخاب های بهتری جلوی پای شما قرار بگیرد و نیازهای شما فراتر از حد تصورتان برطرف گردد.
آن چه که نباید نگران آن باشید قیمت محصولات و طراحی داخلی است. چرا که با مشاوره مناسب می توانید بهترین، باکیفیت ترین و در عین حال ارزان ترین مبلمان اداری را بدست آورید؛ پس درباره هزینه ها آسوده خاطر باشید.

طراحی سایت