آینه طراحی داخلی ارزان 80x80 افزایش سطح ارگونومیک هنگام استفاده از استند دسک
تأثیر آینه بر فضای اداری
فروردین 8, 1398
میز کم جا مبلمان اداری طراحی داخلی ارزان میز مدیریت کارمندی 80x80 افزایش سطح ارگونومیک هنگام استفاده از استند دسک
کاهش فضای میز در منزل یا اداره
فروردین 18, 1398

افزایش سطح ارگونومیک هنگام استفاده از استند دسک

استند دسک ارگونومی ارزان 1200x480 افزایش سطح ارگونومیک هنگام استفاده از استند دسک

 

 

مقدمه

آیا شما هم قصد خرید استند دسک رادارید؟ همان‌طور که در مقالات قبلی گفته شد. استفاده از استند دسک در اداره برای سلامتی نسبت به میزهای معمولی بسیار مفیدتر است. همچنین این میزها با آپشن های متفاوت و زیادی عرضه می‌شوند. اما نکته‌ای که در اینجا دارای اهمیت ویژه‌ای است سطح ارگونومی و ارتقای ارگونومی آن است. در ادامه با مبلمان اداری تتا همراه باشید تا با افزایش سطح ارگونومی استند دسک بیشتر آشنا شوید.

 وضع صحیح قرار گرفتن بدن

تاکنون مطالب زیادی در ارتباط با نحوه نشستن صحیح روی صندلی در وب‌سایت‌های مختلف نوشته‌شده است. اما می‌توان به‌جرئت گفت که درباره استند دسک مطالب زیادی وجود ندارد. در این رابطه به‌اختصار می‌توان گفت که بهترین وضع بدن به هنگام استفاده از استند دسک این است که پاها به‌اندازه عرض شانه باز باشند. وزن بدن را روی یک‌پا بی اندازید و سپس وزن بدن را روی پای دیگر بی اندازید.

ارتفاع میز

ارتفاع میز بستگی زیادی به قد شما و دیگرانی دارد که از این میز استفاده می‌کنند. بنابراین بهتر است میزی را تهیه نمایید که ارتفاع آن قابل تنظیم باشد. معیار اصلی تنظیم ارتفاع این است بلندای میز به‌اندازه‌ای باشد که گردن شما خیلی به پایین خم نشود و به‌راحتی بتوانید از کیبورد روی میز استفاده نمایید و هیچ‌کدام از عضلات شما خیلی کشیده نشود.

کیبورد

 صفحه‌کلید نباید خیلی از مانیتور فاصله داشته باشد و مچ دست شما صاف است و خم نشده است چراکه ممکن است در استفاده طولانی‌مدت آسیب‌های جدی به دست شما وارد می‌شود.

مانیتور

صفحه‌نمایش یا مانیتور باید به صورتی تنظیم گردد که دقیقاً روبه‌روی چشمان شما باشد به‌گونه‌ای که لازم نشود شما گردن یا چشم خود را به سمتی بگردانید. اگر گردن شما به سمتی مانند پایین یا بالا قرار بگیرد در طولانی‌مدت عوارض بسیار بدی را برای شما خواهد داشت و چشمان شما بسیار اذیت خواهد شد.

نورپردازی

 بهتر است منبع نور شما متعدد باشد تا اینکه فقط یک منبع نور وجود داشته باشد. در این صورت آسیب کمتری به چشمان شما وارد می‌گردد. بهتر است در نورپردازی جوانب استاندارد رعایت گردد و نورها طبیعی باشند. همچنین بهتر است روی میز یک چراغ مطالعه نیز قرار دهید تا در صورت لوازم از آن نیز استفاده نمایید.

لوازم اداری

 بهتر است برای به هنگام استفاده از استند دسک، از لوازم اداری مخصوص آن مانند زیر پایی و صندلی اداری آن‌که به هنگام خستگی روی آن می‌نشینید نیز استفاده نمایید.

نتیجه

در عصر حاضر در سرتاسر جهان مردم به استفاده از استند دسک به هنگام فعالیت‌های اداری بیشتر رو می‌آورند. به همین منظور بهتر است سطح ارگونومی استفاده از آن را افزایش دهید. برای رسیدن به این هدف نکاتی مانند نوع ایستادن صحیح، موقعیت کیبورد و مانیتور، نورپردازی و لوازم اداری مخصوص آن به کاربرید.

طراحی سایت