مبلمان اداری جهان آرا پارتیشن اداری میز صندلی کارمندی کارشناسی مدیریت ارزان قیمت 80x80 چگونه راندمان کار محیط اداری را در فصل سرما حفظ کنیم؟
طراحی داخلی همراه مبلمان اداری و پارتیشن اداری مناسب
آذر 14, 1397
مبلمان اداری مدرن میز صندلی ارزان قیمت 80x80 چگونه راندمان کار محیط اداری را در فصل سرما حفظ کنیم؟
مبلمان اداری جدید برای سال نو
دی 30, 1397

چگونه راندمان کار محیط اداری را در فصل سرما حفظ کنیم؟

تتا مبلمان اداری طراحی داخلی میز کارمندی کارشناسی مدیریتی صندلی اداری ارزان قیمت تدارک تامین ایرانیان 1200x480 چگونه راندمان کار محیط اداری را در فصل سرما حفظ کنیم؟
چگونه راندمان کار محیط اداری را در فصل سرما حفظ کنیم؟
5 (100%) 1 vote[s]

مبلمان اداری تتا ارائه دهنده انواع پارتیشن اداری، میزهای مدیریتی و میزهای کارمندی، صندلی های اداری، طراحی داخلی)

درست است که با گذر ایام و با ورود به فصل سرما، هوا سردتر و سردتر می گردد اما این مسئله نباید منجر به کاهش میزان راندمان فعالیت های اداری گردد.فصل سرما باعث می گردد که میزان فعالیت، تولید و راندمان کار کاهش پیدا کند. در این زمینه مقالات زیادی نیز نوشته شده است. حتی برخی به علل و عوامل آن از جوانب گوناگون نیز پرداخته اند. روزنامه آتلانتیک، طی مقاله ای به نتایجی که محققان آمریکا و ژاپن به آن دست یافته اند می پردازد. این تحقیقات نشان داده است که هوای سرد می تواند تأثیری خاکستری بر روی راندمان کار داشته باشد. چرا که از یک طرف هوای سرد با بی حال کردن کارمندان ممکن است سرعت آن ها را کم کند اما از طرف دیگر چون تمرکز آن ها را از انجام فعالیت های بیرون از اداره حفظ می کند؛ راندمان کار را افزایش می دهد.

یکی از مسائل مهمی که باید در نظر داشت این است که رفتار ذهن و بدن ما از لحاظ تغییرات آب و هوایی به هم متصل است. از این لحاظ از آن جایی که در زمستان میزان ساعات روز کمتر از تابستان است و خورشید کمتری به بدن ما می تابد. به همین دلیل ذهن انرژی کمتری برای فعالیت دارد و فعالیتش کمتر می گردد. همین طور ذهن علاقه مند است که کمتر فعال بماند. به همین دلیل بهتر است که در طول زمستان حتما جلوی آفتاب ماند تا ویتامین دی لازم هم جذب بدن گردد چرا که کمبود ویتامین دی باعث احساس خستگی و بی علاقه گی به کار می گردد. البته کمبود ویتامین دی خطر سلامتی و پوکی استخوان را نیز به همراه خواهد داشت. باعث کاهش جذب کلسیوم می گردد. فشار خون و استرس را افزایش می دهد. باعث ریزش مو می گردد.

همچنین باعث می گردد کارمندان در فضاهای اداری، کمتر تلاش نمایند و علاقه خود را برای استفاده از حداکثر انرژی خود از دست بدهند. باید این نکته را مد نظر قرار داد که اگر یک نفر به چنین مشکلات و حالاتی دچار گردد. احتمالا دیگر همکاران خود را نیز تحت تأثیر قرار خواهد داد. به همین منظور کارمندان باید به خود رسیدگی نمایند. و در صورت امکان در فضای باز ورزش نمایند. تا شوق و روحیه لازم برای فعالیت اداری را داشته باشند. به همین دلیل مدیران باید هم حواسشان به سلامت ذهن و هم به سلامت جسم کارمندانشان باشد تا شوق و اشتیاق استفاده از حداکثر توان در ادارات کاهش پیدا نکند. باید به سبد کالایی کارمندان توجه گردد که حتما ویتامین دی در آن باشد. مانند استفاده از ماهی، تخم مرغ و خشکبار. ورزش روزانه حداقل 30 دقیقه در روز حتی در روزهای برفی. تنها در این صورت است که کارمندان می توانند با توان بالا، به انجام تمام کارهای خود در اداره برسند.

اما چگونه امکان دارد که بازهم راندمان کار را افزایش دهیم تا کارمندان به اهداف و نتایج بیشتری در کارها برسند. برای رسیدن به چنین راندمانی انجام موارد زیر توصیه می گردد:

اقدامات لازم که باید صورت گیرد به شرح زیر است

بهتر است یک منشور از اهداف مشخص گردد و نوشته شود. یک جلسه ای برگزار شود و در آن جلسه کارمندان تشویق گردند اهداف فردی خود را تا عید نورز مشخص کنند و کارمندان بیان نمایند برای رشد و موفقیت کاری خود چه برنامه ای دارند.

باید با ایجاد روحیه تیمی و همکاری در گروه، به فکر موفقیت دیگر همکاران نیز باشیم تا ضعف های تیم پوشیده گردد. این اقدامات باعث می گردد که اعتماد بنفس ها و روحیه مثبت در تیم افزایش یابد و بی حالی در فصل زمستان به حداقل خود کاهش یابد. همچنین رفتار و پشت کار همکاران افزایش می یابد.

پر واضح است که تمام کارمندان رفتار و انگیزه لازم برای اقدامات محتاطانه مرتبط با حفظ سلامت خود در این فصل را ندارند؛ اما این بدان معنا نیست که شما نمی توانید آن ها را به انجام کارهای محتاطانه برای جلوگیری از سرماخوردگی تشویق نمایید. در این زمینه باید کارمندان و همکاران را تشویق کنید که غذای سالم مصرف نمایند و مطابق با استانداردهای ورزشی که از قبل تهیه کرده اید، تحرک بدنی خود را حفظ نمایند.

در تحقیقی که دانشگاه کرنل انجام داده است. این نتیجه حاصل شده است که دمای پایین تر از 68 درجه فارنهایت باعث کاهش راندمان و تولید در کارمندان و کارگران کارگاه ها می گردد چرا که باعث ایجاد ناراحتی آن ها می گردد. این درحالی است که درجه حرارت باید حدود 77 درجه سانتیگراد باشد.

فصل سرد زمستان بهترین زمان برای تمیز کردن اداره و آماده شدن برای آمدن فصل بهار است. این کار باعث می گردد که هم فضاهایی که بی مورد پر شده اند دوباره باز شوند و جای خالی افزایش یابد. همچنین جای بازتر و تمیز تر باعث می گردد که نیروها استرس کمتری پیدا کنند.

آنچه واقعا شما نمی خواهید اتفاق بی افتد، غیبت کارمندان به خاطر سرماخوردگی و بیماری است. برای این کار باید لوازم اداری را از حالت اشتراکی به حالت اختصاصی تبدیل نمایید. همچنین با ضد عفونی و همیشه در دسترس قرار دادن لوازم بهداشتی مانند صابون، جلوی افزایش سرماخوردگی را بگیرید.

معمولا به خاطر سرما مردم روابط اجتماعی خود را کمتر می کنند. شما باید سعی نمایید تا شرایطی را فراهم نمایید تا کارمندان همدیگر را بیشتر ببینند برای مثال در زمان نهار، جلسات و برقراری اجتماعات. چرا که گرمای اجتماعی باعث افزایش سلامت جسم نیز می گردد.

هوای سرد زمستان باعث به خطر افتادن سلامتی، افزایش استرس به خاطر ترافیک، تاخیر و خراب شدن ماشین می گردد. به همین دلیل بهتر است شرایطی را فراهم نمایید تا کارمندان در ساعاتی که ترافیک نیست به سر کار بیایند یا امکاناتی را ایجاد نمایید که برخی از ساعات یا کارها را در منزل انجام دهند.

اگر قرار است کارمندان برای ساعات زیادی را در دفتر کار بمانند بهتر است راحتی آن هار تضمین نمایید و از مبلمان های اداری با کیفیت و راحت برای دفتر  و اداره تهیه نمایید. برای مثال مبلمان اداری ارگونومی به دلیل راحتی که ایجام می کنند باعث خواهد شد که راندمان کار افزایش یابد و کارمندان برای کارهای طولانی مدت، کمر درد و بیمارهای مفاصلی نگیرند.

OFFICE FURNITURE

PUT YOUR MIND AT EASE

info {at} tjco.org

۰۲۱-۴۴۸۲۲۵۵۱-۲

طراحی سایت