تدارکات جهان آرا راهنمای خرید صندلی اداری 80x80 راهنمای خرید میز کارگروهی یا دیوایدر دار
مفیدترین راهنمای خرید صندلی‎ های اداری
مهر 8, 1397
ملزومات اداری کمد زونکن مبلمان اداری طراحی داخلی 80x80 راهنمای خرید میز کارگروهی یا دیوایدر دار
راهنمای خرید کمد اداری زونکن خور
مهر 18, 1397

راهنمای خرید میز کارگروهی یا دیوایدر دار

میز کارگروهی دیوایدردار اداری مبلمان 1200x480 راهنمای خرید میز کارگروهی یا دیوایدر دار

tjco.org/blog

راهنمای خرید میز کارگروهی یا دیوایدر دار
5 (100%) 10 vote[s]

در این یادداشت از سری مقالات تِتا به موضوع راهنمای خرید میزهای دیوایدر دار حاوی می پردازیم که حاوی اطلاعاتی درباره انواع این میز از است؛ و می تواند راهنمای شما هنگام خرید یک میز کار گروهی باشد.

خرید مناسب میز کار گروهی مستلزم در نظر گرفتن عوامل متعددی از قبیل بودجه و اهداف کسب و کارتان می باشد. اگر فضای اداری بر پایه نیازهای شما چیده شود، بهره وریتان را افزون خواهد کرد.

میزهای کار گروهی معمولاً برای فضاهای باز تهیه می‎شوند. کاربری اصلی این میزها افزایش تعامل بین کارکنان است. برای ساخت میز کار گروهی از ترکیب چندین میز مجزا با طراحی مستطیلی و دایره‎ای شکل استفاده می شود که در کنار هم قرار می گیرند.

این میزها گزینه های متعددی برای کارکنان با وظایف مختلف ارائه می دهند. آنها توانایی برقراری ارتباط را بین کارکنان افزایش می دهند. به عنوان مثال یک میز کار گروهی به شما اجازه می دهد برای انجام کارهای مشترک با نفرات کناردستی بر روی یک میز کار کنید.

الف) پرسش‎هایی که قبل از خرید باید از خود بپرسید

قبل از خرید باید سوالات مهمی درباره نیازهایتان فهرست کنید، پرسش هایی مانند:

 • مقدار بودجه اختصاص داده شده برای خرید میز کار گروهی چقدر است؟
 • این بودجه به من اجازه خرید چه نوع میزی را می دهد؟
 • آیا عملکرد این میز، برای برطرف کردن نیازهای من مفید است؟
 • چند نفر می خواهند با این میز کار کنند؟
 • تعداد ساعات استفاده کارکنان از این میزها چند ساعت در روز است؟
 • چه سبک طراحی و شکل میز می تواند بهتر نیازهای دفتر ما را تأمین کند؟
 • آیا میزی که می خرم، ارگونومیک است؟
 • چقدر فضا برای این میز نیاز است؟

ب)انواع میز کار گروهی از حیث متریال (جنس)

متریال میز معمولاً بر پایه ویژگی های زیباشناختی برگزیده می شوند. از این رو، هماهنگی با باقی دکور دفتر لازم است. البته دوام میز نیز رابطه نزدیکی با جنس آن دارد. میز کار گروهی ممکن است از مواد مختلفی ساخته شود؛ مانند: چوب، فلز، سنگ مرمر، شیشه و چوب روکش شده (لمینت).

 • چوب

ظاهر میزهای اداری چوبی جذاب و طبیعی با رنگ های متفاوت هستند. اگر چوب طبیعی باشد، معمولاً گرانتر به فروش می رسد.

 • فلز

ساختمان میزهای فلزی سخت است و جهت کاربرد طولانی مدت از وسایل سنگین  ایده آل هستند. ظاهر آنها براق می باشد.

 • پلاستیک

میزهای پلاستیکی مزایای بسیاری از جمله قیمت مناسب و دوام را به همراه دارند، اما از نظر زیبایی شناختی در سطح چوب یا فلز نیستند. میزهای پلاستیکی اداری در رنگ های متنوعی ارائه می شوند و این قابلیت را دارند که با دکورهای مختلف هماهنگ باشند. پلاستیک با کیفیت و ضخامت بالا انتخاب می کنید تا از مقاومت آن در برابر استفاده روزانه اطمینان حاصل شود

ج)ویژگی هایی که هنگام خرید باید مد نظر قرار دهید

 • اندازه

اندازه اتاق و دفتر شما تصمیمتان را در خصوص اندازه میز معین خواهد کرد. محل کارتان را در نظر بگیرید. میزان ترافیک اطراف میز تأثیرگذار است؛ چون امکان دارد رفت و آمد افراد را محدود کند.

 • عملکرد

ایجاد فضای تعاملی عملکرد اصلی میز کار گروهی است. نحوه طراحی میزها بر عملکرها آنها تأثیر مستقیم دارد. شما باید تعداد کارکنان را در نظر بگیرید تا تعداد میز مورد نیاز را خریداری کنید.

 • استایل و رنگ

زیبایی شناسی میز تا اندازه زیادی با نوع کسب و کار و سبک کاری دفتر مرتبط است. به عنوان مثال کسب و کارهای مرتبط با فناوری میزهایی با طراحی مدرن و سبک های مینیمالیستی از شیشه یا فلز را مناسب کار خود می دانند، در حالیکه شرکت های املاک میزهای چوبی سنتی و کلاسیک را می پسندند.

میزهای کارگروهی در اشکال، اندازه، سبک، الگو، طرح و رنگ های مختلف ارائه می شوند. این گونه موارد باید با دکور کلی دفتر مطابقت داشته باشد.

د)نتیجه

میز بخش جدایی ناپذیر مبلمان اداری شماست. هنگام خرید، سبک کاری خود را در نظر بگیرید.  فضای کار و ذخیره‎سازی و نیازهای کسب و کارتان را بررسی کنید. به طور خلاصه هنگام خرید یک میز کارگروهی مناسب، سه عامل همیشه باید مورد توجه قرار گیرد: ۱٫ متریال، ۲٫ اندازه، ۳٫ شکل. در نظر داشتن نکات مطرح شده در این راهنما به شما کمک می‎کند تا بهترین میز را برای دفتر خود انتخاب کنید. انتخاب آگاهانه علاوه بر افزایش بهره وری، فضای کاری شما را دلپذیر می کند.

منبع (با دخل و تصرف):

وب سایت بیناکو

طراحی سایت