راهنمای خرید میز کلاسیک مبلمان اداری طراحی داخلی شرکت تدارکات جهان آرا 80x80 مفیدترین راهنمای خرید صندلی‎ های اداری
انواع چوب و ویژگی های آنها برای ساخت میز کلاسیک و مبلمان اداری
مهر 4, 1397
میز کارگروهی دیوایدردار اداری مبلمان 80x80 مفیدترین راهنمای خرید صندلی‎ های اداری
راهنمای خرید میز کارگروهی یا دیوایدر دار
مهر 9, 1397

مفیدترین راهنمای خرید صندلی‎ های اداری

تدارکات جهان آرا راهنمای خرید صندلی اداری 1200x480 مفیدترین راهنمای خرید صندلی‎ های اداری

tjco.org/blog

مفیدترین راهنمای خرید صندلی‎ های اداری
5 (100%) 10 vote[s]

 

 

در این یادداشت از سری مقالات تِتا، به برخی ویژگی های صندلی های اداری اشاره خواهد شد تا ضمن آشنایی خواننده با این صندلی ها بتواند، تصمیم معقولانه تری هنگام خرید این نوع صندلی ها داشته باشد. از جمله به موضوعات زیر پرداخته داده خواهد شد:

 1. انواع صندلی های اداری

صندلی های اداری در انواع مختلفی موجود می باشند. مهمترین آن ها عبارتند از: صندلی مدیریت، صندلی کارشناسی یا کارمندی، صندلی کنفرانس و صندلی انتظار. باید توجه داشت که هرکدام از این صندلی ها می توانند دارای ویژگی های زیر باشند.

الف) صندلی های ارگونومیک

این صندلی‎ها طوری طراحی شده که سلامت بدن را در استفاده های طولانی مدت حفظ کند. جنس، سبک و ساختار طراحی آنها متفاوت است، ولی اکثرشان پنج پایه دارند که ثبات بیشتری به صندلی می دهد. پشتیبانی کمری و تنظیمات گوناگونی مثل: تنظیم دسته‎ها، تنظیم زین، تنظیم شیب و پشتی برای انواع بدن و نیازهای فیزیکی از ویژگی های معمول این صندلی هاست. صندلی‎های ارگونومیک جهت نشستن مداوم بهترین هستند.

ب) صندلی مش دار

یکی دیگر از ویژگی های برخی صندلی‎های اداری، پشتی مش دار می باشد. قسمت مش دار مشبک است که جهت راحتی و ایجاد تنفس بدون ایجاد گرمای زیاد، ساخته شده اند.

ج) صندلی انتظار یا مهمان

معمولاً صندلی های مهمان یا انتظار طراحی های ساده‎ای دارند. آنها را باید هماهنگ با طراحی محیط برگزید.

 1. علت چرخ دار بودن صندلی های اداری

علت چرخ دار بودن تعداد زیادی از صندلی های اداری، احتیاج کارمندان برای ارتباط با میزهای مجاور می باشد. گاهی کارکنان نیاز دارند مسافت های کوتاه را بدون بلند شدن از صندلی طی کنند. چرخ ها به آنها در این جابه جایی ها کمک می کنند و یکی از کاربردی ترین اجزاء صندلی اداری محسوب می شوند.

 1. تنظیمات معمول صندلی های اداری

به دلیل استفاده طولانی مدت کارکنان موضوع اصلی در طراحی صندلی های اداری راحتی است. برای ایجاد راحتی، صندلی های اداری تنظیمات گوناگونی دارند. برخی از آنها عبارتند از: تنظیم زاویه پشتی، قفل زاویه عقب، ارتفاع صندلی و ارتفاع دسته‎ها.

 1. عوامل تأثیرگذار بر قیمت

صندلی های اداری انواع مختلفی با درجه بندی کیفیت دارند. صندلی هایی که ویژگی های بهتر و جنس با کیفیت تری دارند، به طور معمول گران‎تر هستند. برخی نیز از تنظیمات کمتری برخوردارند لذا ارزان‎ترند. پس ویژگی های تأثیرگذار بر قیمت یکی کیفیت جنس و دیگری قابلیت تنظیمات مختلف است.

 1. ویژگی هایی که هنگام تهیه صندلی اداری باید مد نظر قرار داد

مهمترین ویژگی راحتی است که موجب قابلیت نشستن در طولانی مدت را برای کارمندان فراهم می کند. ارگونومیک بودن این ویژگی را حاصل می کند؛ ارگونومیک بودن باعث می شود که کارکنان اداری ضمن حفظ موقعیت خود دچار صدمات احتمالی نشوند. لذا سرمایه گذاری دفاتر بر روی صندلی های ارگونومیک بر سلامت کارکنان و بالا بردن بهره وری تأثیرگذار است. یک صندلی ارگونومیک با معیارهای زیر برای کارهای اداری مناسب است:

  • پایداری: داشتن پایه پنج تایی به ایجاد بیشترین ثبات کمک می کند.
  • حرکت: کاستورها (چرخ ها) باعث می شود که صندلی ها بر روی پایه های خود بچرخند و کارمند بتواند به راحتی حرکت کند. لذا کاربران نیازی نیست برای رسیدن به اقلام مورد نیاز فشار زیادی را متحمل شوند.
 • حمایت از پشت و بدن: صندلی هایی با پشتیبانی قوی کمر و عرض کافی خریداری کنید. صندلی هایی بزرگ و بلند وجود دارند که برای افراد بلند قد تر مناسب هستند و احتمالاً قابلیت تنظیمات مختلفی را نیز داشته باشند. صندلی ها وزن های خاصی را تحمل می کنند پس نیازهای فردی را در نظر بگیرید.
 1. صندلی های اداری از چه متریالی ساخته می شوند؟

اکثر صندلی‎ها به وسیله فوم با چگالی بالا پر شده اند تا پشتیبانی و راحتی را ایجاد کنند. روکش آنها می تواند چرم، چرم مصنوعی، پارچه و یا مش باشد. در ادامه ویژگی های برخی جنس های روکش صندلی بیان شده است:

الف) پارچهای

دوام پارچه زیاد است و از محبوبیت بالایی برای فضاهای اداری مختلف برخوردار است. گرم‎تر از چرم و مناسب محیط‎های سرد می باشد. در دفاتری که صندلی برای دوره‎های طولانی مدت مورد استفاده قرار می‎گیرد، ایده آل است. تنفسش راحت‎تر می باشد و حساسیت کمتری نسبت به تغییرات درجه حرارت دارد. پارچه با طیف گسترده ی رنگ‎ و جنس از تنوع زیادی برخوردار است که در اجناس دیگر موجود نیست.

ب) پارچه توری

پارچه توری یا مش دار که معمولاً در صندلی های ارگونومیک به کار گرفته می شود، راحتی را تضمین می کند. قابلیت تنفس و جلوگیری از گرم شدن کمر از مزایای آن است. به راحتی جریان هوا در پشت فرد کمک می کند. صندلی های مش دار سبک تر از موارد دیگر است.

ج) چرم و چرم مصنوعی

چرم لوکس و زیبا است. مقاومت بالایی در مقابل لکه ها دارد و خیلی راحت تر از پارچه پاک می شود؛ تنها به وسیله یک پارچه مرطوب تمیز می شود. طول عمر بالا و نگهداری آسان از خصوصیات چرم است. در صورت محدودیت بودجه، می توانید صندلی با چرم مصنوعی خریداری کنید.

 1. زمان مناسب برای تعویض صندلی های اداری

شما می توانید از صندلی های اداری با کیفیت بالا سالها استفاده کنید! به هر حال داشتن صندلی های اداری سالم مهم هستند، پس اگر آنها را جایگزین کردید، به سلامتی خود اهمیت داده اید. هنگامی که ظاهر صندلی خراب شود، دچار پارگی گردد یا عملکرد درست نداشته باشد، زمان تعویض آن فرا رسیده است.

اینجا، در سایت تِتا، راهنمایی های لازم جهت خرید صندلی های اداری بیان شد. با مطالعه و در نظر گرفتن مطالب مذکور، مطمئن خرید کنید.

منبع (به همراه دخل و تصرف):

وب سایت بیناکو

طراحی سایت