طراحی داخلی صنعتی مبل ارزان میز صندلی ارزان 80x80 تعریف مبلمان اداری
برخی سبک های طراحی داخلی
اسفند 14, 1397
میز کنفرانس صندلی کارمند کارشناس ارزان 80x80 تعریف مبلمان اداری
چرا مبلمان اداری تتا
اسفند 19, 1397

تعریف مبلمان اداری

 تعریف مبلمان اداری

 

مقدمه

شاید شما جزو افرادی باشید که تاکنون نام مبلمان اداری را شنیده باشید اما متوجه معنای آن نشده باشید. ما در ادامه توضیحاتی را در این رابطه ارائه می‌دهیم

تعریف مبلمان اداری

به‌طورکلی به هرگونه مبلمانی که به‌منظور دست یافتن به اهداف تجاری استفاده می‌گردد؛ مبلمان اداری اطلاق می‌گردد. به‌بیان‌دیگر، هر شخص حقیقی یا حقوقی که مبلمان خاص برای برآورده شدن اهداف تجاری و بازرگانی خود از آن استفاده می‌کند به آن نوع مبلمان ها، مبلمان اداری می‌گویند. در این راستا، مخاطبان این نوع محصولات به‌طورکلی شامل: هتل‌ها، ادارات، فرودگاه‌ها، ایستگاه‌های قطار، پایانه‌های اتوبوس‌رانی، شرکت‌ها، کافی‌شاپ‌ها، مدارس، بیمارستان‌ها، سالن‌های همایش و مانند این‌ها است.

باید توجه داشت که این نوع مبلمان ها، با مبل منزل تفاوت زیادی دارند. البته این امکان وجود دارد که در برخی موارد در منزل از مبلمان‌های اداری استفاده شود و در اداره از مبلمان خانه استفاده کرد. این حالت معمولاً زمانی به وجود می‌آید که شما قصد داشته باشید برخی از نیازهای اداری، دانشگاهی، تحصیلی خود را در خانه برطرف نمایید یا طراحی داخلی فضای اداری شما به‌گونه‌ای باشد که قصد داشته باشید از استایل‌های خانگی در محیط کاری خود استفاده نمایید.

انواع مبلمان‌های اداری

این نوع از مبلمان‌های اداری شامل میزهای مدیریت، کارمندی، دانش‌آموزی، دانشجویی، میزهای کنفرانس، میزهای کارگروهی یا دیوایدردار، میز پیشخوان یا منشی، صندلی‌های مدیریت، کارمندی، پایه ثابت، انتظار، صندلی‌های کنفرانس، انواع کتابخانه‌های مخصوص بایگانی، کمدهای زونکن خور، شلف، فایل، تریبون، مبل و جلو مبلی و غیره می‌گردد.

معمولاً در سطح سفارش‌های زیاد برای یک اداره، طراح مخصوص این نوع پروژه‌ها، بازدیدی از محل استقرار مبلمان‌های اداری خواهد داشت و طرح و شکل چینش آن‌ها را بسته به نوع درخواست و نیاز مشتری، تهیه می‌کند. پس از تأیید مشتری، طرح برای ساخت به کارخانه می‌رود و سپس در محل نصب‌شده و تحویل مشتری می‌گردد.

نتیجه

برخی از افراد تعریف صحیح مبلمان اداری را نمی‌دانند. به همین دلیل اتفاق می‌افتد که از تولیدکنندگان مبلمان اداری می‌پرسند آیا شما تخت خواب هم تولید یا می‌فروشید؟ اگر شما نیز جزو افرادی هستید که معنای دقیق مبلمان اداری را نمی‌دانید باید بگوییم که به مبلمان­هایی که برای دست‌یابی به اهداف تجاری ساخته می‌شوند مبلمان اداری می‌گویند.

طراحی سایت