مبلمان اداری مدرن میز صندلی ارزان قیمت 80x80 چند نکته برای داشتن اداره مرتب
مبلمان اداری جدید برای سال نو
دی 30, 1397
راهنمای خرید مبلمان طراحی داخلی ارزان قیمت 80x80 چند نکته برای داشتن اداره مرتب
راهنمای خرید مبلمان منزل
بهمن 2, 1397

چند نکته برای داشتن اداره مرتب

مبلمان اداری تِتا ارائه دهنده انواع میز صندلی پارتیشن اداری طراحی داخلی ارزان قیمت 1200x480 چند نکته برای داشتن اداره مرتب

 

به دلیل وجود کارهای فشرده و زیادی مانند رفتن به جلسات، کنفرانس ها و انجام کارهای اداری روزمره، دیگر کسی وقت نمی کند میز را مرتب و منظم نگه دارد. حفظ یک فضای کاری تمیز و بدون هیچ بهم ریختگی می تواند به شما کمک کند که تمرکز بیشتری داشته باشید و همچنین می توانید در هنگام کار استرس کمتری داشته باشید. نگاهی به این نکات و ترفندهای مفید به شما کمک می کند با کمترین تلاش و حداقل زمان میز مرتب و منظمی داشته باشید.   

تعیین مکان لوازم اداری: 

این ممکن است به نظر بسیار ساده بیاید، اما این یک گام بسیار مهم در جهت سازماندهی دفتر خود و نگه داشتن آن به صورت مرتب و منظم است. و این کار خیلی بهتر از انتخاب یک محل برای قرار دادن همه چیز به صورت بهم ریخته است! به محض اینکه از آنها استفاده می کنید، لوازم را به کشو یا کابینه تعیین شده خود منتقل کنید و اجازه ندهید کارهای کاغذی و لوازم اداری روی میز کار  شما جمع شود. یک اقدام خوب در این زمینه این است که فقط کارهایی که هر روز انجام می دهید روی میز خود نگهداری کنید. سایر مواردی که ممکن است معمولا از آن ها استفاده نمی کنید را در کشوها و کمدهایی که دارید قرار دهید.

 قرار دادن کاغذهای کاری در جای مشخص:

درست مانند سایر لوازم مورد نیاز، کارهای کاغذی باید فقط روی میز کار شما نگهداری شود، و بقیه کاغذ و مدارک اداری را در جای مشخص دیگری نگهداری نمایید. خوب است تعیین نمایید که کدام کاغذها و مدارک را در زمان های خاص استفاده می کنید و براساس این زمان بندی آن ها را در کشوها یا کمدهایی که دارید قرار دهید. با این کار سرعت عمل شما برای دسترسی به فعالیت هایتان افزایش می یابد.

کاهش استفاده از کاغذ تا آن جایی که امکان دارد:

کاهش میزان کاغذی که استفاده می کنید به شما کمک می کند که به طور قابل توجهی سازماندهی بیشتری داشته باشید. با استفاده از یک برنامه مانند Microsoft One Note، برای جمع آوری ایده های خود، به جای چسباندن آن ها روی جای جای میز کار یا حتی مانیتور، اقدام مدرن تر و سازمان یافته تری است. شما همچنین می توانید یادداشت های جلسه را بر روی نرم افزارهای مخصوص این کار بنویسید و کاغذهای خود را برای این کارها هدر ندهید.

 انجام کارهای کوچک در اسرع وقت:

برای اینکه شما در مورد موارد کوچک موجود در فضای کاری خود  فضای زیادی را اشغال نکنید و میز پاک و تمیز داشته باشید. بهتر است آن ها را نسبت به بقیه زودتر انجام دهید. در این صورت حتی اگر نیاز به انجام کارهای اصلی خود داشته باشید دیگر میز شلوغ و درهم ریخته ای ندارید. و این شلوغی شما را کلافه نخواهد کرد.

مرتب کردن اطلاعات الکترونیکی:

توجه داشته باشید که شما به سازماندهیی بیش از میز کار خود نیاز دارید! نگه داشتن ایمیل ها و فایل های قدیمی می تواند از بین برود و همچنین در برخی موارد می تواند سرعت کامپیوتر شما را نیز افزایش دهد. اطمینان حاصل کنید که برای پاسخ دادن به ایمیل های فوریتی، حتما پوشه های نامگذاری شده و دسته بندی شده برای ایمیل های مهم دارید و بلافاصله ایمیل هایی را که مورد نیاز نیست حذف کنید.

اهمیت، به روز تمیز کاری:

در تِتا ما یک روز در ماه را به روز تمیز کاری اختصاص داده ایم به طوری که همه همکاران و کارمندان در این روز شروع به تمیز کردن میز خود می کنند و هر گونه مقالات، منابع ناخواسته غیر ضروری را پاک می کنند و فقط فایل ها، کاغذها و لوازم مهم را نگه می دارند. با این اقدام کارمندان و همکاران شما با این اقدام آسان و ساده سریعتر می توانند کارهای خود را انجام دهند و شما به احتمال زیاد به یک اداره بیشتر سازمان یافته دست خواهید یافت و سرعت عمل شما بیشتر خواهد شد.

 مدیریت زمان:

سازماندهی وقت خود به همان اندازه سازماندهی اقلام فیزیکی در دفتر شما اهمیت دارد. از آنجایی که سازماندهی فضای کاری شما همیشه نمی تواند یک اولویت باشد، بهترین کار، استفاده از زمان به صورت عاقلانه است. در مدیریت زمان به این نکته توجه نمایید که کدام یک از فعالیت هایی که باید انجام دهید به تنهایی خواهد بود یا باید با مشارکت دیگران انجام گیرد. از آنجایی که کاری که قرار است به تنهایی انجام دهید زودتر از تمام می گردد بهتر است اول به آن ها بپردازید و سپس با برنامه ریزی مناسب برای همکاری با دیگران وقت بگذارید.

 تعیین اهداف قابل دسترس:

قبل از اینکه تصمیم بگیرید که سال جدید خود را برای حفظ یک فضای کاری بیشتر سازماندهی کنید، مطمئن باشید که با موفقیت اهداف قابل دستیابی خود را برای موفقیت آماده کنید. به عبارت دیگر، سعی نکنید بیش از حد یک بار مصرف کنید. کمی در یک زمان با سرعتی که برای شما راحت است را انجام دهید و می توانید خیلی سریعتر سازماندهی کنید. شاید روزی شما بخواهید تمام کاغذهای موجود روی میز خود را بردارید و روز بعد شما ممکن است کتاب های خود را در قفسه کتاب خود الفبایی کنید. فرآیند فرآیند هر چه باشد، فقط آن را یک گام در یک زمان بگذارید.

سازماندهی روزانه اما ساده:

 توجه نمایید که دقیقا چه ساعتی به سر میز خود می رسید و دقیقا چه زمانی آن جا را ترک می کنید. سپس با گذاشتن یک وقت کم در ابتدای شروع کار و انتهای زمان کار اقدام به سازماندهی نمایید. در همین راستا ژاکت خود را در کمد لباس قرار دهید به جای اینکه آن را روی صندلی بیاندازید. خودکار و مداد را در جایی که برای آن تعیین کرده این قرار دهید و روی میز یا جای دیگری نگذارید. اگر این اقدامات را به طور منظم و هر روز انجام دهید به آن عادت می کنید و در واقع جزوی از طبیعت شما خواهد شد.

ایجاد یک فضای کاری شخصی:

سعی نمایید فضای کاری خود را مطابق با سلیقه خود شخصی سازی نمایید. این کار نه تنها برای شما مفید تر خواهد بود، بلکه باعث می شود که سازماندهی خود را حفظ کنید و همیشه محیط کاری منظمی داشته باشید. هرچه بیشتر از فضای کاری خود لذت ببرید، بیشتر به حفظ و تمیز آن اهمیت می دهید، و حتی در حفظ آن لذت خواهید برد.

 

به روزرسانی: 1397/11/13

تماس با ما
۰۲۱-۴۴۸۲۲۵۵۱-۲

تهران، انتهای اشرفی اصفهانی، خیابان طالقانی، نبش کوچه 6 پلاک 16

طراحی سایت